Results & Fixtures

contest time status home score away H-T data
International  »»  CAF Champions League 22.10.2017 Shedule
INT CAF 17:00 ft Al Ahly
6-2
Étoile Sahel 3-0
INT CAF 19:00 ft Wydad Casablanca
3-1
USM Alger 1-0
International  »»  CAF Confederation Cup 22.10.2017 Shedule
INT CAF 18:00 HT' Africain
0-1
Supersport Utd 0-1
INT CAF 20:30 ft FUS Rabat
0-0
Mazembe 0-0
International  »»  Challengers League 22.10.2017 Shedule
INT Ame 06:00 ft Anyang
1-2
Busan 0-2
INT Ame 06:00 ft Seongnam
1-1
Daejeon 0-0
Brazil  »»  Premiership 22.10.2017 Shedule
BRA Nbb 03:35 ft Canterbury United
1-1
Waitakere United 1-0
BRA Nbb 01:00 ft Otago United Dunedin
2-2
Auckland 1-1
BRA Nbb 01:00 ft Team Wellington
1-3
Eastern Suburbs 0-1
BRA Nbb 00:00 ft Hamilton Wanderers
1-4
Tasman United 1-3
Brazil  »»  Serie B 21.10.2017 Shedule
BRA Cam 23:00 ft Luverdense
1-2
Goias 1-2
BRA Cam 21:00 ft America MG
1-1
Parana 0-1
BRA Cam 19:30 ft Brasil de Pelotas
1-1
Santa Cruz 0-1
BRA Cam 19:30 ft Londrina
2-0
Paysandu PA 2-0
BRA Cam 19:30 ft Vila Nova
0-0
Oeste 0-0
BRA Cam 18:30 ft Criciuma
2-3
Internacional 1-2
Brazil  »»  Serie A 22.10.2017 Shedule
BRA Cam 19:00 2' Cruzeiro
0-0
Atletico-MG 0-0
BRA Cam 19:00 2' Gremio
0-0
Palmeiras 0-0
BRA Cam 19:00 Atletico-PR
-
Sport Recife -
BRA Cam 19:00 Bahia
-
Vitoria -
BRA Cam 19:00 Santos
-
Atletico GO -
BRA Cam 19:00 Sao Paulo
-
Flamengo RJ -
BRA Cam 19:00 ft Vasco
1-1
Coritiba 1-0
Brazil  »»  Ligue 1 22.10.2017 Shedule
BRA Nbb 18:00 ASEC Mimosas
-
WAC -
BRA Nbb 18:00 ft Africa Sports
2-0
Bouaké -
Brazil  »»  Serie C 21.10.2017 Shedule
BRA Ser 21:00 ft CSA
0-0
Fortaleza 0-0
England  »»  Premier League 22.10.2017 Shedule
ENG Pre 15:00 ft Tottenham
4-1
Liverpool 3-1
ENG Pre 12:30 ft Everton
2-5
Arsenal 1-1
ENG Pre 16:30 ft Southampton
1-0
West Brom 0-0
England  »»  Championship 22.10.2017 Shedule
ENG Cha 11:00 ft Ipswich
0-1
Norwich 0-0
ENG Cha 16:30 ft Millwall
2-0
Birmingham 0-0
Germany  »»  Bundesliga 22.10.2017 Shedule
GER Bun 16:00 ft Wolfsburg
1-1
Hoffenheim 0-0
GER Bun 13:30 ft Freiburg
1-1
Hertha Berlin 0-0
GER Bun 11:30 ft Köln
0-0
Werder Bremen 0-0
GER Bun 16:30 ft Hamburger
0-1
Bayern Munich 0-0
Italy  »»  Serie A 22.10.2017 Shedule
ITA Ser 18:45 16' Lazio
1-0
Cagliari 1-0
ITA Ser 18:45 Napoli
0-0
Inter 0-0
ITA Ser 16:00 ft Udinese
2-6
Juventus 1-2
ITA Ser 13:00 ft Atalanta
1-0
Bologna 0-0
ITA Ser 13:00 ft Benevento
0-3
Fiorentina 0-1
ITA Ser 13:00 ft AC Milan
0-0
Genoa 0-0
ITA Ser 13:00 ft Spal
0-1
Sassuolo 0-1
ITA Ser 13:00 ft Torino
0-1
AS Roma 0-0
ITA Ser 10:30 ft Chievo
3-2
Verona 2-1
Spain  »»  Primera División 22.10.2017 Shedule
SPA Pri 18:45 17' Real Madrid
0-0
Eibar 0-0
SPA Pri 18:45 Barcelona
2-0
Malaga 1-0
SPA Pri 16:30 ft Leganes
1-0
Ath Bilbao 0-0
SPA Pri 14:15 ft Celta Vigo
0-1
Atl. Madrid 0-1
SPA Pri 10:00 ft Villarreal
4-0
UD Las Palmas 0-0
SPA Pri 16:30 ft Valencia
4-0
Sevilla 1-0
Germany  »»  Oberliga: Westfalen 22.10.2017 Shedule
GER Obe 13:30 ft Brunninghausen
2-3
Hammer SpVg 0-1
GER Obe 13:30 ft Dusseldorfer SC
0-3
Krefeld-Fischeln 0-2
GER Obe 13:30 ft Hennef
1-0
Alfter 0-0
GER Obe 13:30 ft Bergheim
1-1
Wesseling-Urfeld 0-0
GER Obe 13:00 ft Arminia Bielefeld (Am)
1-3
Ennepetal 0-1
GER Obe 13:00 ft Bergisch Gladbach
1-2
Hurth 0-0
GER Obe 13:00 ft Freialdenhoven
0-3
TV Herkenrath 0-1
GER Obe 13:00 ft Concordia
2-2
Teutonia Hamburg -
GER Obe 13:00 ft Erlangen
1-1
Eltersdorf 1-1
GER Obe 13:00 ft Euskirchen
1-2
Pesch 1-1
GER Obe 13:00 ft FC Bocholt
0-4
Baumberg 0-3
GER Obe 13:00 ft Germania Ratingen
1-1
Velbert 0-0
GER Obe 13:00 ft Gonsenheim
0-1
Idar-Oberstein 0-0
GER Obe 13:00 ft Gutersloh
1-4
ASC 09 Dortmund -
GER Obe 13:00 ft Hastedt
0-1
Schwachhausen 0-0
GER Obe 13:00 ft Hilden
2-1
Homberg 0-1
GER Obe 13:00 postp. Jahn Dinslaken
-
TuRU Düsseldorf -
GER Obe 13:00 ft Monheim
1-2
Düsseldorf-West -
GER Obe 13:00 ft Paderborn 07 II
4-0
Hassel 1-0
GER Obe 13:00 ft Ahlen
0-1
Schalke (Am) -
GER Obe 13:00 ft Sasel
2-2
SC Victoria Hamburg -
GER Obe 13:00 ft SW Essen
1-0
Cronenberger -
GER Obe 13:00 ft Spelle-Venhaus
1-1
SVG Göttingen 0-0
GER Obe 13:00 ft Sportfreunde Siegen
2-2
Westfalia Herne 0-2
GER Obe 13:00 ft SV 1919 Straelen
1-3
Speldorf 1-1
GER Obe 13:00 ft Sulingen
0-2
Bersenbruck 0-1
GER Obe 13:00 ft SV Breinig
1-6
Merten 0-1
GER Obe 13:00 ft Uphusen
1-1
Arminia Hannover 1-0
GER Obe 13:00 ft TuS Haltern
2-1
Sprockhovel 2-0
GER Obe 13:00 ft VfL Oldenburg
1-0
Wunstorf 0-0
GER Obe 13:00 ft FC Viktoria 08
1-1
VfL Vichttal 0-0
GER Obe 13:00 ft Vohwinkel
1-1
Schonnebeck 0-0
GER Obe 12:00 ft Altludersdorf
4-3
FC Frankfurt 2-2
GER Obe 12:00 ft Barmbek Uhlenhorst
1-0
Hamburger SV III 1-0
GER Obe 12:00 ft TSV Buchholz 08
3-3
Billstedt 1-1
GER Obe 12:00 ft CFC Hertha
1-2
Strausberg -
GER Obe 12:00 ft Bamberg
0-2
Ammerthal 0-0
GER Obe 12:00 ft Eichede
1-1
Union Neumünster 0-0
GER Obe 12:00 ft Eintracht Northeim
2-5
Heeslinger SC 1-3
GER Obe 12:00 ft Grun-WeiY Brieselang
2-2
Wismar 1-1
GER Obe 12:00 ft Hansa Rostock (Am)
1-1
Victoria Seelow 0-1
GER Obe 12:00 ft Hertha Zehlendorf
3-0
Mecklenburg Schwerin -
GER Obe 12:00 ft Holstein Kiel (Am)
1-1
Todesfelde 0-0
GER Obe 12:00 ft Merseburg
0-2
Jena (Am) 0-1
GER Obe 12:00 ft TSV Lagerdorf
3-1
Dornbreite Lubeck 1-1
GER Obe 12:00 ft Wedeler TSV
2-2
Pinneberg 1-1
GER Obe 12:00 postp. Wismut Gera
-
Einheit Rudolstadt -
GER Obe 11:30 ft BTS Neustadt
4-1
Vatan Bremen 2-0
GER Obe 09:00 ft Geestemünde
2-3
Leher TS 2-2
Spain  »»  Segunda B: Group 4 22.10.2017 Shedule
SPA Seg 16:00 ft El Ejido
1-3
Extremadura UD 0-2
SPA Seg 16:00 ft Lleida
4-2
Cornellà 0-2
SPA Seg 16:00 ft Mérida AD
0-2
Lorca Deportiva 0-2
SPA Seg 16:00 ft R. Sociedad B
4-3
Tudelano 2-2
SPA Seg 16:00 ft San Fernando
3-2
Murcia 2-0
SPA Seg 16:00 ft Talavera CF
2-1
Real Valladolid II 0-0
SPA Seg 16:00 ft UD Logrones
2-2
Leioa 2-0
SPA Seg 16:00 ft Valencia B
1-2
Ebro 0-1
SPA Seg 16:00 ft Villanovense
1-1
Linense 0-1
SPA Seg 15:00 ft Badalona
0-0
Saguntino 0-0
SPA Seg 15:00 ft Cerceda
1-1
Toledo 0-0
SPA Seg 15:00 ft Gernika
2-0
Depor 2-0
SPA Seg 15:00 ft Gimnástica Segoviana
0-0
Rayo Majadahonda 0-0
SPA Seg 15:00 ft Izarra
2-2
Ath Bilbao B 2-2
SPA Seg 15:00 ft Olot
1-2
Llagostera 1-1
SPA Seg 15:00 ft Pontevedra (Esp)
2-1
Coruxo FC 0-0
SPA Seg 15:00 ft Santander
3-2
Barakaldo 1-1
SPA Seg 15:00 ft Sabadell
2-2
Ontinyent 1-0
SPA Seg 14:30 ft Navalcarnero
1-2
Deportivo La Coruña II 1-0
SPA Seg 10:00 ft Atl. Madrid B
2-2
Ferrol 0-2
SPA Seg 10:00 ft Celta Vigo B
1-0
San Sebastian Reyes 0-0
SPA Seg 10:00 ft Formentera
1-1
Hercules 1-1
SPA Seg 10:00 ft Granada CF B
0-1
Cartagena 0-1
SPA Seg 10:00 ft UD Las Palmas
1-2
FC Jumilla 0-1
SPA Seg 10:00 ft Mallorca
1-0
Villarreal B 0-0
SPA Seg 10:00 ft Marbella (Esp)
0-1
CD Badajoz 0-1
SPA Seg 10:00 ft Melilla
1-0
Recreativo Huelva 0-0
SPA Seg 10:00 ft Peralada
2-0
Pena Deportina 0-0
SPA Seg 10:00 ft Zaragoza B
1-2
Baleares 1-1
SPA Seg 10:00 ft Gijon B
1-1
Amorebieta 1-1
SPA Seg 10:00 ft Unión Adarve
1-0
Real Madrid B 0-0
Germany  »»  Regionalliga: West 22.10.2017 Shedule
GER Reg 15:00 ft Alemannia Aachen
1-2
Essen 1-1
GER Reg 13:00 ft Munich 1860
0-1
Bayern (Am) 0-0
GER Reg 13:00 ft Hildesheim
0-2
Eintracht Norderstedt 0-0
GER Reg 12:00 ft St. Pauli (Am)
1-1
Hansa Luneburg 1-1
GER Reg 12:00 ft Waldhof Mannheim
2-0
Kickers Offenbach 1-0
GER Reg 12:00 ft Wolfsburg (Am)
6-1
Altona 4-0
GER Reg 12:00 ft Worms
1-2
Ulm 0-1
GER Reg 11:30 ft Babelsberg
0-0
Bautzen 0-0
GER Reg 11:30 ft BFC Dynamo
3-0
Chemie Leipzig 1-0
GER Reg 11:30 ft Lokomotive Leipzig
1-1
Auerbach 1-1
GER Reg 11:30 ft Furstenwalde
1-3
Energie Cottbus 1-0
GER Reg 11:30 ft Viktoria Berlin
0-0
Altglienicke 0-0
GER Reg 11:00 ft Hamburger (Am)
6-0
Oldenburg 6-0
Germany  »»  3. Liga 22.10.2017 Shedule
GER 3. 12:00 ft Zwickau
2-1
Jena 1-1
Italy  »»  Lega Pro 1: Girone B 22.10.2017 Shedule
ITA Leg 18:30 30' Alessandria
0-0
Pisa 0-0
ITA Leg 18:30 32' Viterbese Castrense
0-1
Siena 0-1
ITA Leg 16:30 postp. Fano
-
Modena -
ITA Leg 16:30 ft Pordenone
2-2
Mestre 2-1
ITA Leg 16:30 ft Reggiana
0-0
Fermana 0-0
ITA Leg 16:30 ft Santarcangelo
2-2
Teramo 2-1
ITA Leg 14:30 ft FeralpiSalo
2-1
Gubbio 1-0
ITA Leg 14:30 ft Gavorrano
1-0
Lucchese 0-0
ITA Leg 14:30 ft Livorno
2-1
GIANA Erminio 1-1
ITA Leg 14:30 ft Monza
0-3
Arezzo 0-0
ITA Leg 14:30 ft Atletico Pro Piacenza
2-2
Prato 1-1
ITA Leg 12:30 ft Carrarese
2-1
Arzachena 0-1
ITA Leg 12:30 ft Olbia (Ita)
4-1
Cuneo 0-0
ITA Leg 12:30 ft Ravenna
0-1
Albinoleffe 0-0
ITA Leg 12:30 ft Renate
0-0
Sudtirol 0-0
Germany  »»  2. Bundesliga 22.10.2017 Shedule
GER 2. 11:30 ft Aue
1-0
Regensburg 0-0
GER 2. 11:30 ft Kaiserslautern
0-1
Duisburg 0-0
GER 2. 11:30 ft Nurnberg
2-1
Dresden 1-0
Spain  »»  Segunda División 22.10.2017 Shedule
SPA Seg 18:00 HT' Almeria
0-1
Reus Deportiu 0-1
SPA Seg 16:00 ft Gimnastic
0-3
Alcorcon 0-2
SPA Seg 16:00 ft Rayo Vallecano
1-1
Gijon 1-1
SPA Seg 14:00 ft Valladolid
2-2
Lugo 0-2
SPA Seg 10:00 ft R. Oviedo
2-0
Cordoba 0-0
SPA Seg 18:30 ft Sevilla B
2-2
Zaragoza 1-1
SPA Seg 18:00 ft Ciudad Lorca
2-2
Tenerife 2-1
Italy  »»  Serie D: Girone I 22.10.2017 Shedule
ITA Ser 13:00 Bustese Roncalli
-
Crema -
ITA Ser 13:00 Calcio Caravaggese
-
Virtus Bergamo -
ITA Ser 13:00 Ciserano
-
Dro Calcio -
ITA Ser 13:00 Levico
-
Rezzato -
ITA Ser 13:00 Lumezzane
-
Pontisola -
ITA Ser 13:00 Pergolettese
-
Pro Patria -
ITA Ser 13:00 Pol. Ciliverghe Mazzano
-
Lecco -
ITA Ser 13:00 Scanzorosciate
-
Darfo Boario -
ITA Ser 13:00 Trento Calcio 1921
-
Grumellese -
ITA Ser 14:00 ft Gravina
2-2
Nardò -
ITA Ser 13:00 ft Abano
0-1
US Adriese 0-0
ITA Ser 13:00 ft Albalonga
0-0
Domino 0-0
ITA Ser 13:00 ft Anziolavinio
1-3
Nuova Monterosi 1-2
ITA Ser 13:00 ft Aprilia
1-0
FC Nuorese Calcio 1-0
ITA Ser 13:00 ft Argentina
1-1
Albissola 1-0
ITA Ser 13:00 ft Depor FC
1-0
Budoni Calcio 0-0
ITA Ser 13:00 ft Audace Cerignola
3-2
Neapolis Frattese -
ITA Ser 13:00 ft Aversa
0-0
Rossoblu Potenza 0-0
ITA Ser 13:00 ft Borgaro Nobis
1-1
Folgore Caratese 0-0
ITA Ser 13:00 ft Borgosesia
3-0
Derthona 3-0
ITA Ser 13:00 ft Calvi Noale
1-4
Mantova 0-3
ITA Ser 13:00 ft Casale
0-0
Olginatese 0-0
ITA Ser 13:00 ft Castelfidardo Calcio
2-2
Citta di Campobasso 0-1
ITA Ser 13:00 ft Castellazzo
0-2
Como 0-2
ITA Ser 13:00 ft Chieri 1955
0-1
Varesina 0-1
ITA Ser 13:00 ft Crema
0-1
Virtus Bergamo 0-0
ITA Ser 13:00 ft Darfo Boario
0-0
Pergolettese 0-0
ITA Ser 13:00 ft Delta Porto Tolle
1-2
Campodarsego 1-2
ITA Ser 13:00 ft Dro Calcio
1-2
Pontisola 0-2
ITA Ser 13:00 ft Ebolitana
1-0
Portici -
ITA Ser 13:00 ft Ercolanese
2-1
Acireale -
ITA Ser 13:00 ft Fabriano Cerreto
0-2
Avezzano 0-1
ITA Ser 13:00 ft Finale
0-1
Lavagnese 0-1
ITA Ser 13:00 ft Flaminia
1-2
Cassino 0-2
ITA Ser 13:00 ft Forli
2-2
Castelvetro -
ITA Ser 13:00 ft FC Francavilla
0-2
Taranto -
ITA Ser 13:00 ft Francavilla
3-2
Aquila Calcio 0-1
ITA Ser 13:00 ft Grumellese
1-2
Lumezzane 0-1
ITA Ser 13:00 ft Igea Virtus
4-0
Cittanovese -
ITA Ser 13:00 ft Imolese
3-1
Sporting Trestina 2-0
ITA Ser 13:00 ft Inveruno
0-0
Bra 0-0
ITA Ser 13:00 ft Isola Capo Rizzuto
2-0
Paceco -
ITA Ser 13:00 ft Lanusei
1-2
Trastevere Calcio 1-1
ITA Ser 13:00 ft Latte Dolce
0-0
Latina 0-0
ITA Ser 13:00 ft Lecco
2-1
Bustese Roncalli 1-1
ITA Ser 13:00 ft Legnago Salus
0-1
Este -
ITA Ser 13:00 ft Lentigione
2-1
Sansepolcro Calcio -
ITA Ser 13:00 ft Liventina
0-5
Union ArzignanoChiampo 0-2
ITA Ser 13:00 ft Lupa Roma
4-3
Tortoli 2-1
ITA Ser 13:00 ft Massese
3-2
Sanremese -
ITA Ser 13:00 ft Messina
2-2
Troina -
ITA Ser 13:00 ft Lara
0-0
Romagna Centro 0-0
ITA Ser 13:00 ft Mobilieri Ponsacco
1-1
Seravezza -
ITA Ser 13:00 ft Montebelluna
2-2
Clodiense 0-0
ITA Ser 13:00 ft Monticelli
2-2
Pineto 1-0
ITA Ser 13:00 ft Nerostellati Frattese
0-3
Team Altamura -
ITA Ser 13:00 ft Nerostellati Pratola
0-1
San Marino 0-1
ITA Ser 13:00 ft Colligiana
0-1
Montevarchi Calcio 0-0
ITA Ser 13:00 ft OltrepoVoghera
0-1
Gozzano 0-1
ITA Ser 13:00 ft Agnonese
1-0
Recanatese 1-0
ITA Ser 13:00 ft AC Palazzolo
0-1
Roccella 0-0
ITA Ser 13:00 ft Palmese
3-3
Gela -
ITA Ser 13:00 ft Pavia
1-1
Arconatese 0-0
ITA Ser 13:00 ft Picerno
1-1
Sporting Fulgor -
ITA Ser 13:00 ft Pol. Ciliverghe Mazzano
2-1
Trento Calcio 1921 1-1
ITA Ser 13:00 ft Pomigliano
0-1
Cavese -
ITA Ser 13:00 ft Pro Patria
2-1
Calcio Caravaggese 0-0
ITA Ser 13:00 ft Real Forte Querceta
0-2
Viareggio -
ITA Ser 13:00 ft Rezzato
1-2
Scanzorosciate 0-1
ITA Ser 13:00 ft Rignanese
0-0
San Donato Tavarnelle -
ITA Ser 13:00 ft Romanese
1-1
Ciserano -
ITA Ser 13:00 ft Sammaurese
1-2
Rimini 0-1
ITA Ser 13:00 ft San Nicolò
1-2
Jesina 1-1
ITA Ser 13:00 ft San Severo
0-2
Gragnano -
ITA Ser 13:00 ft San Teodoro
1-3
FC Rieti 1-0
ITA Ser 13:00 ft Sancataldese
2-1
Nocerina -
ITA Ser 13:00 ft Sangiovannese
0-1
Fiorenzuola 0-0
ITA Ser 13:00 ft Sangiustese
1-3
Matelica 1-2
ITA Ser 13:00 ft Sarnese
1-1
Manfredonia -
ITA Ser 13:00 ft Savona
2-2
Ghivizzano Borgo Mozzano -
ITA Ser 13:00 ft Seregno
1-3
Pro Sesto 1-3
ITA Ser 13:00 ft Sestri Levante
2-1
Ligorna -
ITA Ser 13:00 ft Tuttocuoio
1-1
Sasso Marconi 0-0
ITA Ser 13:00 ft Valdinievole Montecatini
2-2
Scandicci -
ITA Ser 13:00 ft Varese
3-3
Caronnese 3-0
ITA Ser 13:00 ft Vibonese
1-1
Gelbison Cilento -
ITA Ser 13:00 ft Vigor Carpaneto
2-0
Correggese 0-0
ITA Ser 13:00 ft Villabiagio
0-2
Pianese 0-0
ITA Ser 13:00 ft Virtus Verona
5-1
Ambrosiana -
ITA Ser 13:00 ft Vis Pesaro
2-4
Pro Vasto 1-2
Portugal  »»  Liga de Honra 22.10.2017 Shedule
POR Lig 15:00 ft FC Porto B
3-0
Varzim 1-0
POR Lig 15:00 ft Santa Clara
1-0
Guimaraes B 0-0
POR Lig 14:00 ft Benfica B (Por)
2-1
U. Madeira 0-1
POR Lig 10:15 ft Arouca
1-0
Gil Vicente 0-0
France  »»  Ligue 1 22.10.2017 Shedule
FRA Lig 19:00 Marseille
-
Paris SG -
FRA Lig 15:00 ft Troyes
0-5
Lyon 0-1
FRA Lig 13:00 ft Nice
1-2
Strasbourg 0-1
FRA Lig 18:00 ft Amiens SC
1-0
Bordeaux 0-0
FRA Lig 18:00 ft Angers
0-1
Toulouse 0-1
FRA Lig 18:00 ft Metz
1-2
Dijon 1-1
FRA Lig 18:00 ft Nantes
2-1
Guingamp 1-0
FRA Lig 18:00 ft Rennes
1-0
Lille 1-0
Portugal  »»  Primeira Liga 21.10.2017 Shedule
POR Por 19:30 FC Porto
6-1
Ferreira 4-1
POR Por 17:15 Setubal
3-1
Maritimo 0-1
POR Por 17:00 ft Aves
1-3
Benfica 0-1
POR Por 15:00 ft Tondela
2-0
Belenenses 0-0
France  »»  CFA 2: Group H 22.10.2017 Shedule
FRA CFA 13:00 Metz II
-
Nancy II -
FRA CFA 17:00 ft Bourges Foot
0-1
Blois -
Denmark  »»  1st Division 22.10.2017 Shedule
DEN 1st 12:30 ft Brabrand
2-1
FC Hjorring 2-0
DEN 1st 12:30 ft Esbjerg
5-2
Fremad Amager 1-0
DEN 1st 12:30 ft Roskilde
1-1
Fredericia 0-0
DEN 1st 12:30 ft Skive
2-1
HB Koge 1-1
DEN 1st 12:30 ft Thisted FC
0-1
Nykobing 0-1
DEN 1st 12:30 ft Vejle
3-1
Viborg 3-1
Croatia  »»  1. HNL 22.10.2017 Shedule
CRO 1. 17:00 ft Rijeka
1-2
Osijek 0-0
CRO 1. 13:00 ft Lok. Zagreb
1-0
Istra 1961 0-0
CRO 1. 17:00 ft Hajduk Split
2-2
D. Zagreb 1-0
Denmark  »»  Superliga 22.10.2017 Shedule
DEN Sup 16:00 ft FC Copenhagen
4-0
Aarhus 2-0
DEN Sup 14:00 ft Elite 3000
0-1
Brondby 0-1
DEN Sup 12:00 ft Lyngby
1-1
Odense 1-0
DEN Sup 10:00 ft Hobro
4-0
Nordsjaelland 1-0
Croatia  »»  Championship 1 21.10.2017 Shedule
CRO A1 16:30 ft Portadown
3-0
Loughgall 2-0
Denmark  »»  Denmark Series: Group 3 22.10.2017 Shedule
DEN Den 11:30 Aarhus Fremad II
-
Kolding B -
Japan  »»  J2 League 22.10.2017 Shedule
JAP J-L 05:00 ft Fukuoka
0-1
Chiba 0-1
JAP J-L 05:00 ft Okayama
2-1
Kusatsu 0-1
JAP J-L 05:00 ft Kamatamare
0-0
Montedio Yamagata 0-0
JAP J-L 05:00 ft Kumamoto
1-1
Tokushima 1-0
JAP J-L 05:00 ft Kanazawa
0-0
Kyoto 0-0
Japan  »»  J1 League 22.10.2017 Shedule
JAP J-L 08:00 ft Urawa
3-3
G-Osaka 0-0
Japan  »»  J3 League 22.10.2017 Shedule
JAP J3 05:00 Cerezo Osaka U23
-
YSCC -
JAP J3 04:00 Blaublitz Akita
-
Giravanz Kitakyushu -
JAP J3 04:00 Fujieda MYFC
-
Sagamihara -
JAP J3 04:00 Fukushima Utd
-
Tochigi -
JAP J3 04:00 Gainare Tottori
-
Gamba Osaka U23 -
JAP J3 04:00 Toyama
-
Grulla Morioka -
Ghana  »»  Premier League 22.10.2017 Shedule
GHA Pre 15:00 ft Ashanti
4-2
Aduana Stars 2-0
GHA Pre 15:00 ft Bechem United
1-0
Great Olympics 1-0
GHA Pre 15:00 ft Berekum Chelsea
2-0
Tema Youth 1-0
GHA Pre 15:00 ft Bolga All Stars
1-4
Ebusua 0-3
GHA Pre 15:00 ft Elmina Sharks
2-0
Wa All Stars 1-0
GHA Pre 15:00 ft Hearts of Oak
0-0
Inter Allies 0-0
GHA Pre 15:00 ft Liberty Professionals
2-1
Asante Kotoko 0-1
GHA Pre 15:00 ft Feyenoord Ghana
1-1
Medeama 1-1
Morocco  »»  GNF 1 22.10.2017 Shedule
MOR Bot 16:00 ft Olympique Khouribga
2-2
Olympique de Safi 1-1
MOR Bot 14:00 ft Racing de Casablanca
1-1
Chabab 1-1
Saudi Arabia  »»  Pro League 21.10.2017 Shedule
SAU Sau 16:55 ft Al Ahli
3-0
Al-Ittihad 0-0
SAU Sau 16:55 ft Al-Hilal
2-1
Al Baten 0-0
Ecuador  »»  Primera A 22.10.2017 Shedule
ECU Ser 18:45 18' Dep. Cuenca
0-0
Macara 0-0
ECU Ser 17:00 ft EL Nacional
3-3
Barcelona SC 0-0
ECU Ser 16:30 ft Independiente J. T.
6-0
Fuerza Amarilla 2-0
ECU Ser 16:30 ft LDU Quito
5-2
Delfin 3-0
Ireland  »»  Premier Division 21.10.2017 Shedule
IRE Pre 18:45 ft Sligo
3-0
Derry City 2-0
Colombia  »»  Primera A: Clausura 22.10.2017 Shedule
COL Lig 00:45 ft Junior
0-1
Santa Fe 0-0
COL Lig 23:00 ft La Equidad
2-2
Ind. Medellin 1-1
COL Lig 22:30 ft Deportes Tolima
1-0
Bucaramanga 0-0
COL Lig 20:15 ft Envigado
1-2
Huila 1-1
China  »»  CSL 22.10.2017 Shedule
CHI Sup 11:35 ft Chongqing Lifan
1-1
Shanghai Shenhua 1-1
CHI Sup 11:35 ft Guangzhou Pharma
5-1
Guizhou Zhicheng 2-1
CHI Sup 11:35 ft Shanghai East Asia
1-2
Guangzhou R&F 0-1
CHI Sup 11:35 ft Tianjin Teda
2-0
Beijing Guoan 1-0
CHI Sup 07:30 ft Changchun Yatai
3-1
Jiangsu Sainty 1-1
Europe  »»  Tercera Division: Group 9 22.10.2017 Shedule
EUR Eur 17:00 Collerense
-
Manacor -
EUR Eur 17:00 Huétor Tájar
-
Palo -
EUR Eur 16:30 Eldense
-
Torre Levante -
EUR Eur 16:30 Roda
-
Silla -
EUR Eur 16:15 Motril
-
Jaen -
EUR Eur 16:00 Aceuchal
-
Valdivia -
EUR Eur 16:00 Almansa
-
Atlético Ibañés -
EUR Eur 16:00 Arcos CF (Esp)
-
Sanluqueno -
EUR Eur 16:00 Atlético Espeleño
-
Puente Genil -
EUR Eur 16:00 Castellon (Esp)
-
Levante UD B -
EUR Eur 16:00 Coria
-
Extremadura UD II -
EUR Eur 16:00 Cieza
-
Estudiantes L.P. -
EUR Eur 16:00 Jerez
-
Arroyo -
EUR Eur 16:00 Los Barrios
-
Gerena -
EUR Eur 16:00 Moralo
-
Don Benito -
EUR Eur 16:00 Noia
-
Villalbés -
EUR Eur 16:00 UD San Pedro
-
Ciudad de Torredonjimeno -
EUR Eur 16:00 Villacarrillo
-
Maracena -
EUR Eur 15:45 Águilas FC
-
UCAM Murcia II -
EUR Eur 15:45 Santa Amalia
-
Olivenza -
EUR Eur 15:30 Almazora
-
Borriol -
EUR Eur 15:30 Arosa
-
Barbadás -
EUR Eur 15:30 Atlético Albericia
-
Textil Escudo -
EUR Eur 15:30 Bergantiños
-
Somozas -
EUR Eur 15:30 Crevillente
-
Novelda CF -
EUR Eur 15:30 Deportiva Minera (Esp)
-
EG El Palmar -
EUR Eur 15:30 Fraga
-
Caspe -
EUR Eur 15:30 La Bañeza
-
Beroil Bupolsa -
EUR Eur 15:30 Madridejos
-
Atletico Tomelloso -
EUR Eur 15:30 Miguelturreño
-
Almagro -
EUR Eur 15:30 Negreira
-
Ribadumia -
EUR Eur 15:30 Oyonesa
-
Vianés -
EUR Eur 15:30 Quintanar del Rey
-
La Roda -
EUR Eur 15:30 San Roque
-
Cádiz II -
EUR Eur 15:30 Sevilla III
-
Cabecense -
EUR Eur 15:30 Villalonga
-
Silva -
EUR Eur 15:30 Yeclano
-
Mar Menor -
EUR Eur 15:15 Barco
-
Cultural Areas -
EUR Eur 15:15 Céltiga
-
Compostela -
EUR Eur 15:15 Minerva
-
Huércal-Overa -
EUR Eur 15:00 Alfaro
-
Agoncillo -
EUR Eur 15:00 Almazán
-
Unionistas de Salamanca -
EUR Eur 15:00 Alondras
-
Boiro -
EUR Eur 15:00 Anguiano
-
Yagüe -
EUR Eur 15:00 Arenteiro
-
Choco -
EUR Eur 15:00 Arnedo
-
River Ebro -
EUR Eur 15:00 Bala Azul
-
Los Garres -
EUR Eur 15:00 Becerril
-
Atlético Tordesillas -
EUR Eur 15:00 Bembibre
-
La Virgen del Camino -
EUR Eur 15:00 Brea
-
SD Ejea -
EUR Eur 15:00 Buñol
-
La Nucía -
EUR Eur 15:00 Calasancio
-
Villegas -
EUR Eur 15:00 Cartagena FC
-
EDMF Churra -
EUR Eur 15:00 Casalarreina
-
Tedeón -
EUR Eur 15:00 Castro
-
Vimenor -
EUR Eur 15:00 CDJ Tamarite
-
Illueca -
EUR Eur 15:00 Club Bermeo
-
Santurtzi -
EUR Eur 15:00 Cultural Cebrereña
-
Arandina -
EUR Eur 15:00 Diocesano
-
Montijo -
EUR Eur 15:00 Ferriolense
-
San Rafael -
EUR Eur 15:00 Guadix
-
Loja -
EUR Eur 15:00 Idoya
-
Burladés -
EUR Eur 15:00 Linares Deportivo
-
Juventud Torremolinos -
EUR Eur 15:00 Marchamalo
-
Villarrubia -
EUR Eur 15:00 Marino
-
Valdesoto -
EUR Eur 15:00 Pedroñeras
-
Azuqueca -
EUR Eur 15:00 Pradejón
-
Náxara -
EUR Eur 15:00 Real Aviles
-
San Martin -
EUR Eur 15:00 Real Burgos
-
Cristo Atlético -
EUR Eur 15:00 Real Murcia II
-
Atlético Pulpileño -
EUR Eur 15:00 Reus Deportiu II
-
UE Figueres -
EUR Eur 15:00 Sabiñánigo
-
Belchite 97 -
EUR Eur 15:00 Salmantino
-
Real Avila -
EUR Eur 15:00 Sarinena
-
Borja -
EUR Eur 15:00 Selaya
-
Sámano -
EUR Eur 15:00 Siero
-
Real Oviedo II -
EUR Eur 15:00 Tarazona
-
Almudévar -
EUR Eur 15:00 Terrassa (Esp)
-
Ascó -
EUR Eur 15:00 Teruel
-
La Almunia -
EUR Eur 15:00 Tropezon
-
Laredo -
EUR Eur 15:00 Trujillo
-
CP Amanecer -
EUR Eur 15:00 Tuilla
-
Langreo -
EUR Eur 15:00 Villacañas
-
Mora -
EUR Eur 15:00 Villarreal III
-
Olimpic Xativa -
EUR Eur 14:45 Cirbonero
-
Iruña -
EUR Eur 14:45 Colunga
-
Llanes -
EUR Eur 14:45 Corellano
-
Baztán -
EUR Eur 14:30 Cariñena
-
Atlético Monzón -
EUR Eur 14:30 Mosconia
-
Vado -
EUR Eur 14:30 River Ega
-
Cantolagua -
EUR Eur 14:30 Robres
-
Binéfar -
EUR Eur 14:30 Serverense
-
Platges de Calvià -
EUR Eur 14:00 Llanera
-
Atlético de Lugones -
EUR Eur 14:00 Praviano
-
Ceares -
EUR Eur 11:00 Ceuta
-
CD Alcalá -
EUR Eur 11:00 El Cotillo
-
Santa Úrsula -
EUR Eur 11:00 Estrella
-
Las Zocas -
EUR Eur 11:00 Guimar
-
Citta di Marino -
EUR Eur 11:00 Los Llanos
-
Lanzarote -
EUR Eur 11:00 Mensajero
-
Union Puerto -
EUR Eur 11:00 Vera
-
Las Palmas III -
EUR Eur 10:30 Gijón Industrial
-
Condal -
EUR Eur 10:30 Rincón
-
Antequera -
EUR Eur 10:30 Valdefierro
-
Utebo -
EUR Eur 10:15 Azuaga
-
Atlético Pueblonuevo -
EUR Eur 10:00 Alcobendas Sport
-
Santa Ana -
EUR Eur 10:00 Aurrerá de Vitoria
-
Berio -
EUR Eur 10:00 Berceo
-
CD Calahorra -
EUR Eur 10:00 Calamonte
-
UP Plasencia -
EUR Eur 10:00 Castelldefels
-
Palamós -
EUR Eur 10:00 Castilleja
-
Algeciras (Esp) -
EUR Eur 10:00 Castuera
-
Cacereno -
EUR Eur 10:00 Cerdanyola del Vallès
-
Granollers -
EUR Eur 10:00 CE Europa (Esp)
-
Pobla Mafumet -
EUR Eur 10:00 Gavà
-
Espanyol B -
EUR Eur 10:00 Guadalcacín
-
Lucena -
EUR Eur 10:00 L'Entregu
-
Roces -
EUR Eur 10:00 L Hospitalet
-
Santboià -
EUR Eur 10:00 Leganés II
-
Rayo Vallecano B -
EUR Eur 10:00 UD Logroñés II
-
Haro -
EUR Eur 10:00 Atlético Mancha Real
-
Atarfe Industrial -
EUR Eur 10:00 Móstoles
-
Tres Cantos -
EUR Eur 10:00 Ourense CF
-
Laracha -
EUR Eur 10:00 Paterna
-
Recambios Colón -
EUR Eur 10:00 Pozuelo Alarcón
-
El Alamo -
EUR Eur 10:00 Prat
-
Santfeliuenc -
EUR Eur 10:00 Rayo Ibense
-
Paiporta -
EUR Eur 10:00 San Agustin del Guadalix
-
Villaverde-Boetticher -
EUR Eur 10:00 Socuéllamos
-
Guadalajara -
EUR Eur 10:00 UD Ibiza
-
Alcúdia -
EUR Eur 10:00 Utrera
-
Lebrijana -
EUR Eur 10:00 Varea
-
SD Logrones -
EUR Eur 10:00 Vélez
-
Malaga B (Esp) -
EUR Eur 10:00 Vilafranca
-
Horta -
EUR Eur 10:00 Vilassar de Mar
-
Sant Andreu -
EUR Eur 10:00 Villarrobledo
-
Albacete II -
EUR Eur 09:30 Alcorcón II
-
Getafe B -
EUR Eur 09:30 Almeria B
-
Huétor Vega -
EUR Eur 09:30 Colmenar Viejo
-
RSD Alcala -
EUR Eur 09:30 Elche B
-
Orihuela -
EUR Eur 09:30 La Unión CF
-
La Hoya Lorca II -
EUR Eur 09:30 Los Yébenes
-
Internacional -
EUR Eur 09:30 Parla
-
Atlético de Pinto -
EUR Eur 09:30 Pinatar
-
Muleño -
EUR Eur 09:30 Portugalete
-
Deusto -
EUR Eur 09:30 Recreativo Huelva II
-
Xerez -
EUR Eur 09:30 San Fernando de Henares
-
Trival Valderas -
EUR Eur 16:30 ft Ardoi
1-0
Valle Egüés -
EUR Eur 16:30 ft Bezana
0-0
Velarde -
Latvia  »»  Virsliga 22.10.2017 Shedule
LAT Vir 15:00 ft Liepāja
1-1
Ventspils 0-1
LAT Vir 13:00 ft Riga
0-1
Rīgas Futbola skola 0-0
LAT Vir 11:00 ft Jelgava
1-1
Metta/LU 0-0
Paraguay  »»  Division Profesional: Clausura 21.10.2017 Shedule
PAR Pri 23:10 ft Nacional Asuncion
1-1
Rubio Nu 0-0
PAR Pri 21:00 ft Libertad Asuncion
2-3
Cerro Porteno 0-2
Peru  »»  Primera División 22.10.2017 Shedule
PER Pri 00:30 ft Alianza Lima
1-0
Unión Comercio 0-0
PER Pri 20:00 ft FBC Melgar
5-0
Academia Cantolao 2-0
PER Pri 20:00 ft Garcilaso
1-2
Universitario de Deportes 0-0
PER Pri 18:15 ft Sport Huancayo
3-0
Dep. Municipal 1-0
PER Pri 18:00 ft Sporting Cristal
2-1
Sport Rosario 1-0
Austria  »»  Championnat National 21.10.2017 Shedule
AUT Abl 22:00 Capoise
-
Real du Cap -
AUT Abl 22:00 Eclair des Gonaïves
-
Don Bosco -
AUT Abl 22:00 Juventus
-
Baltimore -
AUT Abl 22:00 Mirebalais
-
Racing des Gônaïves -
AUT Abl 22:00 Racing Club Haitien
-
Petit-Goâve -
AUT Abl 22:00 Sud-Est
-
Cavaly -
Czech Republic  »»  3. HNL: Zapad 22.10.2017 Shedule
CZE Mat 13:00 Bedem Ivankovo
-
Slavija Pleternica -
CZE Mat 13:00 Bijelo Brdo
-
Mladost Zdralovi -
CZE Mat 13:00 Croatia Zmijavci
-
Kamen Ivanbegovina -
CZE Mat 13:00 Primorac Stobreč
-
Neretvanac Opuzen -
CZE Mat 13:00 Vinogradar
-
NK Trnje (Cro) -
Europe  »»  Persha Liga 22.10.2017 Shedule
EUR Eur 11:00 ft Helios
2-1
Balkany Zorya 1-1
Serbia  »»  Super Liga 22.10.2017 Shedule
SER Sup 17:00 ft Crvena Zvezda
2-1
Mladost Lučani 2-0
SER Sup 13:00 ft Partizan
3-1
Bačka 2-1
Scotland  »»  League Cup 22.10.2017 Shedule
SCO Ins 13:30 ft Rangers
0-2
Motherwell 0-0
Russia  »»  FNL 22.10.2017 Shedule
RUS Div 12:00 ft Spartak Moscow II
3-1
Tyumen 2-0
Slovenia  »»  2. SNL 22.10.2017 Shedule
SLO 2. 13:00 Kranj
-
Bravo -
SLO 2. 13:00 ft Radomlje
3-1
Jadran Dekani 0-0
Turkey  »»  Süper Lig 22.10.2017 Shedule
TUR Sup 16:30 ft Galatasaray
0-0
Fenerbahce 0-0
TUR Sup 13:30 ft Kayserispor
2-1
Konyaspor 0-0
TUR Sup 11:00 ft Sivasspor
0-0
Bursaspor 0-0
TUR Sup 16:30 ft Yeni Malatyaspor
1-0
Trabzonspor 1-0
Austria  »»  Regionalliga: West 22.10.2017 Shedule
AUT Reg 13:30 St. Pölten II
-
Horn -
AUT Reg 14:00 ft Superfund Pasching
3-2
Kalsdorf 1-2
AUT Reg 13:30 ft Horn
4-0
Admira (Am) 0-0
AUT Reg 11:30 ft Wörgl
4-1
Hard 1-1
Norway  »»  C-League 22.10.2017 Shedule
NOR Jun 11:00 Boeung Ket
-
United CMAC -
NOR Jun 11:00 ft Asia Europe University
3-4
Western University -
NOR Jun 11:00 ft Electricite du Cambodge
0-1
Cambodia Tiger 0-1
Cyprus  »»  Division d'Honneur 21.10.2017 Shedule
CYP Sup 19:30 postp. La Gauloise
-
Juventus Sainte-Anne -
Russia  »»  II Liga: West 22.10.2017 Shedule
RUS Rus 15:00 ft GKS Belchatow
1-0
Kluczbork 1-0
RUS Rus 10:00 ft Pruszkow
1-3
Siarka Tarnobrzeg 1-1
Sweden  »»  Division 1: Sodra 22.10.2017 Shedule
SWE Div 15:00 ft Rosengård
1-1
Utsiktens 0-0
SWE Div 14:00 ft Assyriska FF
2-1
Sollentuna 1-0
SWE Div 14:00 ft Vasteras SK
2-1
Enskede 1-0
SWE Div 13:00 ft Mjallby
2-0
Angelholms 0-0
SWE Div 13:00 ft Vasalund/Essinge
6-2
IFK Lulea 5-0
SWE Div 12:00 ft Tegs
4-0
Akropolis 3-0
Switzerland  »»  Challenge League 22.10.2017 Shedule
SWI Cha 14:00 ft Wohlen
2-2
Wil 1-0
SWI Cha 17:00 ft Chiasso
2-1
Schaffhausen 1-0
SWI Cha 17:00 ft Servette
2-1
Rapperswil 2-0
Turkey  »»  3. Lig: Group 3 22.10.2017 Shedule
TUR 3.L 12:00 ft Tekirdagspor
2-3
Kizilcabolukspor 1-1
TUR 3.L 12:00 ft Turgutluspor
2-0
Kayseri Erciyesspor 1-0
TUR 3.L 12:00 ft Usak S. G.
1-0
Bursa Niluferspor 0-0
TUR 3.L 11:30 ft Osmaniyespor
0-2
Ankara Adliyespor 0-0
TUR 3.L 11:30 ft Yeni Altındağ BS
0-0
Çatalca Spor 0-0
TUR 3.L 10:30 ft Erbaaspor
0-1
Manisa BBSK 0-0
Australia  »»  A-League 22.10.2017 Shedule
AUS A-L 08:00 ft Perth Glory
2-1
Central Coast 0-1
AUS A-L 06:00 ft Brisbane Roar
1-2
Newcastle Jets 1-2
Belgium  »»  Second Division 22.10.2017 Shedule
BEL Exq 14:00 ft Wilrijk
2-2
Leuven 1-0
BEL Exq 18:30 ft Roeselare
0-0
Westerlo 0-0
Bulgaria  »»  B PFG: West 22.10.2017 Shedule
BUL B P 13:00 ft Botev Galabovo
1-2
Oborishte 1-1
BUL B P 13:00 ft PFK Pomorie
1-1
Chernomorets Balchik 0-0
Chile  »»  Primera B 22.10.2017 Shedule
CHL Pri 18:30 33' Deportes Valdivia
0-1
Union La Calera 0-1
CHL Pri 22:00 ft Iberia
3-2
Copiapo 2-2
Czech Republic  »»  2. liga 22.10.2017 Shedule
CZE Div 13:30 ft Varnsdorf
1-0
Frydek-Mistek 1-0
CZE Div 13:30 ft Vlasim
2-2
Sezimovo Usti 1-1
CZE Div 08:15 ft Zizkov
2-1
Znojmo 1-0
Mexico  »»  Ascenso MX 22.10.2017 Shedule
MEX Lig 17:00 ft Leones Negros
1-2
Cafetaleros de Tapachula 1-1
MEX Lig 02:00 ft Dorados de Sinaloa
0-1
Atlético Zacatepec 0-0
MEX Lig 01:00 ft FC Juárez
2-2
Cimarrones de Sonora 1-1
MEX Lig 01:00 ft Tampico Madero
4-1
Atlante 1-0
MEX Lig 00:00 ft Alebrijes de Oaxaca
4-0
Murciélagos 3-0
MEX Lig 00:00 ft UAEM Potros
0-0
Atlético San Luis 0-0
Norway  »»  1. Division 22.10.2017 Shedule
NOR Ade 16:00 ft Kongsvinger
3-2
Mjondalen 1-0
NOR Ade 16:00 ft Levanger
1-1
Floro 1-1
NOR Ade 11:00 ft Asane
2-2
Tromsdalen 1-0
NOR Ade 11:00 ft Elverum
0-1
Sandnes Ulf 0-0
NOR Ade 11:00 ft Jerv
1-4
Bodo/Glimt 0-1
NOR Ade 11:00 ft Strommen
3-4
Ull/Kisa 1-2
Poland  »»  I Liga 22.10.2017 Shedule
POL Div 15:45 ft GKS Katowice
1-2
Ruch 0-2
POL Div 15:00 ft Zaglebie Sosnowiec
5-1
Olsztyn 0-1
POL Div 13:00 ft Puszcza
2-1
Ol. Grudziadz 2-1
Russia  »»  2. Division: West 22.10.2017 Shedule
RUS Div 14:00 ft Strogino M.
4-0
Penza 2-0
RUS Div 11:00 ft M. Lipetsk
2-1
T. Moscow 0-1
RUS Div 11:00 ft Rotor-2
0-1
Khimik Novomoskovsk 0-0
Sweden  »»  Superettan 22.10.2017 Shedule
SWE Sup 15:30 ft Osters
1-1
Falkenbergs 0-1
SWE Sup 13:00 ft Trelleborgs
4-0
Atvidabergs 2-0
Switzerland  »»  Super League 22.10.2017 Shedule
SWI Sup 14:00 ft Luzern
0-1
Young Boys 0-1
SWI Sup 14:00 ft Sion
2-2
Lugano 1-1
SWI Sup 14:00 ft St. Gallen
0-4
Lausanne 0-2
SWI Sup 17:00 ft Basel
2-1
Thun 1-0
SWI Sup 17:00 ft Zurich (Sui)
0-4
Grasshoppers 0-1
Usa  »»  NASL 22.10.2017 Shedule
USA Nor 01:00 ft Edmonton
0-2
Miami 0-1
USA Nor 23:30 ft Carolina
1-1
San Francisco Deltas 1-0
USA Nor 19:00 ft Puerto Rico
2-1
Indy Eleven 2-0
Australia  »»  Premier League 22.10.2017 Shedule
AUS Bri 01:30 Placencia Assassins
-
Wagiya -
AUS Bri 22:00 Belize Defence Force
-
Hankook Verdes -
Austria  »»  Bundesliga 22.10.2017 Shedule
AUT T-M 14:30 ft Austria Vienna
0-1
Rapid Vienna 0-0
AUT T-M 12:00 ft Admira
1-1
Salzburg 1-1
AUT T-M 16:30 ft Altach
3-2
AC Wolfsberger 1-0
AUT T-M 16:30 ft Polten
0-1
LASK Linz 0-0
Belarus  »»  Premier League 22.10.2017 Shedule
BLR Vys 13:00 ft Vitebsk
1-2
Sachter Soligorsk 0-2
BLR Vys 12:00 ft Slucksachar Sluck
1-3
Isloch Minsk 1-2
BLR Vys 11:00 ft Din. Minsk
0-0
Slavia Mozyr 0-0
Belgium  »»  Pro League 22.10.2017 Shedule
BEL Jup 18:00 HT' Waregem
1-2
Waasland-Beveren 1-2
BEL Jup 18:30 Kortrijk
1-1
Gent 0-0
BEL Jup 18:00 Eupen
4-1
Mechelen 3-1
BEL Jup 18:00 St. Truiden
1-0
Oostende 0-0
BEL Jup 16:00 ft Anderlecht
0-1
Genk 0-0
BEL Jup 12:30 ft Club Brugge
1-0
FC Antwerp 1-0
Bulgaria  »»  A PFG 22.10.2017 Shedule
BUL A P 16:30 ft Bistritsa
0-1
Beroe 0-1
BUL A P 14:15 ft Vereya
0-1
Septemvri Sofia 0-0
BUL A P 17:15 ft Lok. Plovdiv
0-3
Cherno More 0-1
Chile  »»  Primera División 22.10.2017 Shedule
CHL Pri 18:30 28' U. De Concepcion
0-0
O'Higgins 0-0
CHL Pri 15:00 ft S. Wanderers
3-3
Everton 3-2
CHL Pri 23:30 ft San Luis
1-3
Antofagasta 1-1
CHL Pri 21:00 ft A. Italiano
0-3
Colo Colo 0-1
CHL Pri 18:30 ft Huachipato
3-1
U. Catolica 0-1
Costa Rica  »»  Primera División 22.10.2017 Shedule
COS Pri 19:00 1' CD Guadalupe
0-0
Municipal Liberia 0-0
COS Pri 17:00 ft Saprissa
5-2
Limon 2-1
COS Pri 17:00 ft Grecia
1-0
U.C.R. 0-0
COS Pri 02:00 ft Herediano
3-2
Alajuelense 1-2
Cyprus  »»  1. Division 22.10.2017 Shedule
CYP Fir 16:00 ft Apollon Limassol
1-0
Aris 0-0
CYP Fir 15:00 ft Ol. Nicosia
2-1
Ermis 0-0
CYP Fir 17:00 ft AEK Larnaca
3-1
APOEL 2-0
CYP Fir 17:00 ft Achnas
1-2
Anorthosis 0-1
Czech Republic  »»  Czech Liga 22.10.2017 Shedule
CZE Gam 16:00 ft Slavia Prague
1-2
Liberec 0-1
CZE Gam 16:00 ft Zlin
1-5
Mlada Boleslav 1-3
CZE Gam 15:00 ft Plzen
3-0
Brno 3-0
CZE Gam 16:15 ft Jablonec
0-3
Sparta Prague 0-2
Greece  »»  Super League 22.10.2017 Shedule
GRE Sup 17:30 59' Olympiakos Piraeus
1-0
PAOK 0-0
GRE Sup 15:15 ft Apollon S.
2-0
Skoda Xanthi 1-0
GRE Sup 15:15 ft Platanias FC
0-1
Larisa 0-1
GRE Sup 13:00 ft Asteras Tripolis
0-1
Panionios 0-0
GRE Sup 17:30 ft Lamia
1-1
Panathinaikos 1-0
Lithuania  »»  A Lyga 22.10.2017 Shedule
LIT A L 11:00 ft Jonava
2-1
Atlantas 1-1
LIT A L 11:00 ft Stumbras
0-3
Utenis Utena 0-1
LIT A L 11:00 ft Suduva
3-0
Zalgiris 1-0
LIT A L 11:00 ft FK Trakai
5-1
Spyris Kaunas 4-0
Mexico  »»  Liga MX 22.10.2017 Shedule
MEX Pri 17:00 ft U.N.A.M.- Pumas
0-1
Monterrey 0-0
MEX Pri 02:00 ft Club America
0-1
Necaxa 0-0
MEX Pri 00:06 ft Pachuca
1-0
Puebla 1-0
MEX Pri 00:00 ft U.A.N.L.- Tigres
3-0
Toluca 1-0
MEX Pri 22:00 ft Lobos BUAP
3-0
Cruz Azul 2-0
MEX Pri 22:00 ft Querétaro
1-2
Santos Laguna 1-2
Netherlands  »»  Eredivisie 22.10.2017 Shedule
NET Ere 14:45 ft Heerenveen
0-4
Vitesse 0-2
NET Ere 12:30 ft AZ Alkmaar
3-0
Utrecht 1-0
NET Ere 12:30 ft Feyenoord
1-4
Ajax 0-0
NET Ere 10:30 ft PSV
3-0
Heracles 1-0
NET Ere 18:45 ft Twente (Ned)
3-0
Roda 1-0
NET Ere 17:45 ft Excelsior
1-1
Sparta Rotterdam 0-0
NET Ere 17:45 ft Venlo
0-2
Den Haag 0-0
NET Ere 16:30 ft Breda
0-2
Zwolle 0-1
Norway  »»  Eliteserien 22.10.2017 Shedule
NOR Tip 18:00 HT' Brann
0-0
Rosenborg 0-0
NOR Tip 16:00 ft Molde
1-0
Haugesund 1-0
NOR Tip 16:00 ft Sandefjord
1-2
Stromsgodset 0-1
NOR Tip 16:00 ft Sogndal
3-3
Sarpsborg 08 3-1
NOR Tip 16:00 ft Stabaek
1-2
Tromso 0-2
NOR Tip 16:00 ft Viking
1-7
Valerenga 0-4
Poland  »»  Ekstraklasa 22.10.2017 Shedule
POL Eks 16:00 ft Wisla (Pol)
0-1
Legia 0-1
POL Eks 13:30 ft Arka Gdynia
4-1
Jagiellonia 2-1
POL Eks 18:30 ft Lechia Gdansk
3-3
Lech Poznan 2-1
Romania  »»  Liga I 22.10.2017 Shedule
ROM Lig 17:45 60' Steaua Bucuresti
4-0
Recas 3-0
ROM Lig 15:00 ft Astra Ploiesti
2-3
Voluntari 2-2
ROM Lig 17:45 ft V. Constanta
1-0
CFR Cluj 1-0
Russia  »»  Premier League 22.10.2017 Shedule
RUS Pre 16:00 ft Anzhi (Rus)
3-2
Arsenal Tula 1-1
RUS Pre 13:30 ft CSKA Moscow
0-0
Zenit Petersburg 0-0
RUS Pre 11:00 ft Ural
2-0
Terek Grozni 1-0
Slovakia  »»  Super Liga 22.10.2017 Shedule
SVK Cor 15:00 ft Presov
0-1
Zilina 0-1
Slovenia  »»  1. SNL 22.10.2017 Shedule
SLO Prv 17:00 postp. Krsko
-
Velenje -
SLO Prv 18:20 ft Maribor
1-0
AH Mas Tech 1-0
South Africa  »»  PSL 22.10.2017 Shedule
SAF Pre 13:30 ft Baroka
0-1
Bidvest Wits 0-1
SAF Pre 13:30 ft Chippa Utd.
2-1
Black Aces 0-1
SAF Pre 18:15 ft Ajax Cape Town
2-1
Bloem Celtic 1-0
SAF Pre 18:15 ft Free State Stars
1-1
Platinum Stars 1-1
SAF Pre 18:15 ft Mamelodi Sundowns
1-2
Amazulu 1-0
South Korea  »»  K League Classic 22.10.2017 Shedule
SOU K-L 06:00 ft Gangwon
0-4
Jeonbuk 0-1
SOU K-L 06:00 ft Gwangju FC
1-0
Sangju Sangmu 1-0
SOU K-L 06:00 ft Ulsan Hyundai
0-1
Jeju Utd 0-0
Sudan  »»  Sudani Premier League 22.10.2017 Shedule
SUD Sud 14:00 ft Merreikh Nyala
1-1
Hay Al Arab -
Sweden  »»  Allsvenskan 22.10.2017 Shedule
SWE All 15:30 ft Djurgården
1-1
Hacken 1-1
SWE All 13:00 ft Sundsvall
2-2
Norrkoping 1-0
SWE All 13:00 ft IFK Goteborg
0-1
Ostersunds 0-1
Tunisia  »»  Ligue 1 22.10.2017 Shedule
TUN Lig 13:00 ft Ben Guerdane
0-3
JS Kairouan 0-1
TUN Lig 13:00 ft Bizertin
2-1
Stade Gabèsien 1-0
TUN Lig 13:00 ft CO Medenine
1-0
Stade Tunisien 0-0
Turkey  »»  1. Lig 22.10.2017 Shedule
TUR Ban 15:00 ft Boluspor
2-4
Balikesirspor 1-3
TUR Ban 12:30 ft Elazigspor
2-2
Samsunspor 2-2
TUR Ban 12:30 ft Eskisehirspor
3-1
Erzurum 1-0
TUR Ban 10:00 ft Giresunspor
0-1
V. Manisaspor 0-0
TUR Ban 10:00 ft Umraniyespor
0-0
Gaziantep BB 0-0
TUR Ban 16:30 ft Gaziantepspor
0-0
Rizespor 0-0
Ukraine  »»  Premier League 22.10.2017 Shedule
UKR Pre 16:30 ft Dinamo Kiev
0-0
Shakhtar 0-0
UKR Pre 14:00 ft Illichovets Mariupol
2-5
Zarya 2-3
UKR Pre 11:00 ft Dniprodzerzhynsk
1-1
Ch. Odessa 0-0
UKR Pre 16:30 ft Vorskla Poltava
0-1
Karpaty 0-0
Vietnam  »»  V-League 22.10.2017 Shedule
VIE V-L 11:30 ft Ha Noi
4-0
Can Tho 2-0
VIE V-L 10:30 ft Long An (Vie)
3-3
Sai G. F. 1-2
VIE V-L 10:00 ft Quang Ninh
4-3
FLC Thanh Hoa 1-1
Wales  »»  Premier League 21.10.2017 Shedule
WAL Pre 16:15 ft Connahs Q.
1-1
Llandudno 1-0
Zambia  »»  Super League 22.10.2017 Shedule
ZAM Sup 12:00 ft Kabwe Warriors
1-0
Green Buffaloes 0-0
Albania  »»  Superliga 22.10.2017 Shedule
ALB Sup 15:00 ft Flamurtari
1-0
Kamza 0-0
ALB Sup 12:00 ft Vllaznia
0-1
Partizani 0-1
Algeria  »»  Ligue 1 21.10.2017 Shedule
DZA Div 16:45 ft MC Alger
2-0
Kabylie 1-0
Andorra  »»  1a Divisió 22.10.2017 Shedule
AND 1aD 16:00 ft Lusitans
2-2
FC Santa Coloma 1-1
AND 1aD 14:00 ft Sant Julià
18-0
Penya Encarnada 14-0
AND 1aD 11:00 ft Encamp
3-6
UE Santa Coloma 1-3
AND 1aD 10:00 ft Engordany
4-1
Inter Club d'Escaldes 2-0
Andorra  »»  2a Divisió 22.10.2017 Shedule
AND 2aD 18:00 Ordino
-
Atlètic Club d'Escaldes -
AND 2aD 13:00 La Massana
-
Jenlai -
AND 2aD 12:00 Atlètic Amèrica
-
Lusitanos II -
AND 2aD 10:00 Carroi
-
Encamp II -
AND 2aD 18:30 UE Santa Coloma II
-
Ranger's -
Armenia  »»  Premier League 22.10.2017 Shedule
ARM Pre 11:00 ft Alashkert
0-3
Gandzasar Kapan 0-2
Aruba  »»  Division di Honor 22.10.2017 Shedule
ABW Div 00:30 postp. Dakota
-
Nacional -
ABW Div 22:30 postp. Britannia
-
La Fama -
Austria  »»  Landesliga: Wien 22.10.2017 Shedule
AUT Lan 14:00 Mötz / Silz
-
Völs -
AUT Lan 14:00 Telfs
-
Union Innsbruck -
AUT Lan 13:00 Haitzendorf
-
Stripfing -
AUT Lan 13:00 FC Hochst
-
Blau-Weiß Feldkirch -
AUT Lan 13:00 Röthis
-
Rot-Weiß Rankweil -
AUT Lan 13:00 Trofaiach
-
Wildon -
AUT Lan 13:00 Wolfurt
-
Bregenz -
AUT Lan 09:15 Köttmannsdorf
-
Maria Saal -
AUT Lan 08:30 Annabichl / Austria II
-
Kraig -
AUT Lan 08:30 Dornbirner SV
-
Egg -
AUT Lan 08:15 Donaufeld Wien (Aut)
-
Gersthofer SV -
AUT Lan 08:15 Slovan HAC
-
Wienerberger (Aut) -
Azerbaijan  »»  Premyer Liqa 22.10.2017 Shedule
AZE Pre 14:30 ft Gabala
1-0
Karabakh Agdam 1-0
Belarus  »»  2. Division 22.10.2017 Shedule
BLR 2.D 11:00 Čist́
-
Viktoriya Maryina Horka -
BLR 2.D 11:00 SDJuShOR-3
-
Čist́ -
Belgium  »»  Promotion: Group D 22.10.2017 Shedule
BEL Pro 13:00 Avanti
-
Melsele -
BEL Pro 13:00 Hoeilaart
-
VC Sterrebeek -
BEL Pro 13:00 Jong Lede
-
Ninove -
BEL Pro 13:00 Kampenhout
-
Nijlen -
BEL Pro 13:00 Menen
-
Wolvertem Merchtem -
BEL Pro 13:00 VC Herentals
-
Diest -
BEL Pro 13:00 KSKV
-
Mariekerke -
BEL Pro 13:00 Wingene
-
Eppegem -
BEL Pro 13:00 Woluwe Zaventem
-
Diegem -
BEL Pro 18:00 ft Eendracht Wervik
1-1
Grimbergen -
BEL Pro 18:00 ft Heur Tongeren
2-0
Wellen -
BEL Pro 17:30 ft Waltwilder
0-4
Eendracht Termien -
BEL Pro 17:30 ft Dikkelvenne
4-1
Merelbeke -
BEL Pro 17:30 ft Neerpelt
4-1
Houtvenne -
BEL Pro 17:30 ft Leopoldsburg
3-0
Ternesse -
BEL Pro 17:30 ft Wetteren Kwatrecht
3-1
Lebbeke -
Belgium  »»  Provincial: West-Vlaanderen 22.10.2017 Shedule
BEL Pro 14:00 HO Kalken
-
Zelzate -
BEL Pro 13:00 Andennais
-
Rhisnes -
BEL Pro 13:00 Berg en Dal
-
Lille -
BEL Pro 13:00 Blankenberge
-
Oostkamp -
BEL Pro 13:00 Bodegem Kapelle United
-
Borght-Humbeek -
BEL Pro 13:00 Chastre
-
Bleid -
BEL Pro 13:00 Condruzien
-
Profondeville -
BEL Pro 13:00 Dendermonde
-
Eendracht Aalter -
BEL Pro 13:00 Eendracht Zele
-
Appelterre-Eichem -
BEL Pro 13:00 Eernegem
-
Poperinge -
BEL Pro 13:00 Ethe Belmont
-
Marloie Sport -
BEL Pro 13:00 Flavion Sport
-
Naninne -
BEL Pro 13:00 Fosses
-
Assesse -
BEL Pro 13:00 Helson Helchteren
-
HIH Hoepertingen -
BEL Pro 13:00 Herkol
-
Zepperen-Brustem -
BEL Pro 13:00 Hoegaarden-Outgaarden
-
Linden -
BEL Pro 13:00 Jette
-
Stade Everois -
BEL Pro 13:00