Results & Fixtures

contest time status home score away H-T data
International  »»  CAF Champions League 21.10.2017 Shedule
INT CAF 19:00 Wydad Casablanca
-
USM Alger -
International  »»  CAF Confederation Cup 21.10.2017 Shedule
INT CAF 20:30 FUS Rabat
-
Mazembe -
International  »»  Challengers League 21.10.2017 Shedule
INT Ame 06:00 Ansan Greeners
-
Seoul E-Land -
INT Ame 06:00 Asan Mugunghwa
-
Gyeongnam -
INT Ame 06:00 Bucheon FC 1995
-
Suwon City -
Brazil  »»  Premiership 22.10.2017 Shedule
BRA Nbb 01:00 Otago United Dunedin
-
Auckland -
BRA Nbb 01:00 Team Wellington
-
Eastern Suburbs -
BRA Nbb 00:00 Hamilton Wanderers
-
Tasman United -
Brazil  »»  Serie B 21.10.2017 Shedule
BRA Cam 23:00 Luverdense
-
Goias -
BRA Cam 21:00 America MG
-
Parana -
BRA Cam 19:30 Brasil de Pelotas
-
Santa Cruz -
BRA Cam 19:30 Londrina
-
Paysandu PA -
BRA Cam 19:30 Vila Nova
-
Oeste -
BRA Cam 18:30 Criciuma
-
Internacional -
Brazil  »»  Serie A 21.10.2017 Shedule
BRA Cam 19:00 Vasco
-
Coritiba -
Brazil  »»  Serie C 21.10.2017 Shedule
BRA Ser 21:00 CSA
-
Fortaleza -
England  »»  Premier League 21.10.2017 Shedule
ENG Pre 16:30 Southampton
-
West Brom -
ENG Pre 14:00 Huddersfield
-
Manchester United -
ENG Pre 14:00 Manchester City
-
Burnley -
ENG Pre 14:00 Newcastle Utd
-
Crystal Palace -
ENG Pre 14:00 Stoke City
-
Bournemouth -
ENG Pre 14:00 Swansea
-
Leicester -
ENG Pre 11:30 Chelsea
-
Watford -
England  »»  Championship 21.10.2017 Shedule
ENG Cha 16:30 Millwall
-
Birmingham -
ENG Cha 14:00 Aston Villa
-
Fulham -
ENG Cha 14:00 Barnsley
-
Hull City -
ENG Cha 14:00 Bolton
-
QPR -
ENG Cha 14:00 Brentford
-
Sunderland -
ENG Cha 14:00 Bristol City
-
Leeds -
ENG Cha 14:00 Derby
-
Sheffield Wed -
ENG Cha 14:00 Middlesbrough
-
Cardiff -
ENG Cha 14:00 Nottingham
-
Burton -
ENG Cha 14:00 Sheffield Utd
-
Reading -
ENG Cha 14:00 Wolves
-
Preston -
Germany  »»  Bundesliga 21.10.2017 Shedule
GER Bun 16:30 Hamburger
-
Bayern Munich -
GER Bun 13:30 Augsburg
-
Hannover -
GER Bun 13:30 B. Moenchengladbach
-
Bayer Leverkusen -
GER Bun 13:30 Eintracht Frankfurt
-
Dortmund -
GER Bun 13:30 RB Leipzig
-
VfB Stuttgart -
Italy  »»  Serie A 21.10.2017 Shedule
ITA Ser 18:45 Napoli
-
Inter -
ITA Ser 16:00 Sampdoria
-
Crotone -
Spain  »»  Primera División 21.10.2017 Shedule
SPA Pri 18:45 Barcelona
-
Malaga -
SPA Pri 16:30 Valencia
-
Sevilla -
SPA Pri 14:15 Betis
-
Alaves -
SPA Pri 11:00 Levante
-
Getafe -
England  »»  Conference N / S 21.10.2017 Shedule
ENG Blu 14:00 Bath City
-
Braintree -
ENG Blu 14:00 Bognor Regis
-
Chippenham -
ENG Blu 14:00 Brackley
-
Blyth -
ENG Blu 14:00 Chelmsford
-
Dartford -
ENG Blu 14:00 Chorley
-
United of Manchester -
ENG Blu 14:00 Concord
-
Weston -
ENG Blu 14:00 Curzon Ashton
-
Boston -
ENG Blu 14:00 Darlington
-
Bradford PA -
ENG Blu 14:00 Eastbourne Borough
-
East Thurrock Utd -
ENG Blu 14:00 Gloucester City
-
Welling -
ENG Blu 14:00 Harrogate
-
Leamington -
ENG Blu 14:00 Havant & W
-
Poole Town -
ENG Blu 14:00 Hemel Hempstead
-
Oxford City -
ENG Blu 14:00 Kidderminster
-
Spennymoor Town -
ENG Blu 14:00 North Ferriby
-
Telford -
ENG Blu 14:00 Nuneaton
-
Stockport -
ENG Blu 14:00 Salford
-
York -
ENG Blu 14:00 Southport
-
Gainsborough -
ENG Blu 14:00 St. Albans
-
Hungerford -
ENG Blu 14:00 Tamworth
-
Alfreton -
ENG Blu 14:00 Wealdstone
-
Truro -
ENG Blu 14:00 Whitehawk
-
Hampton -
England  »»  Conference National 21.10.2017 Shedule
ENG Blu 14:00 Aldershot
-
Tranmere -
ENG Blu 14:00 Bromley
-
Woking -
ENG Blu 14:00 Chester
-
Boreham Wood -
ENG Blu 14:00 Dagenham & Red.
-
Wrexham -
ENG Blu 14:00 Dover Ath.
-
Maidenhead -
ENG Blu 14:00 Eastleigh
-
Gateshead -
ENG Blu 14:00 Ebbsfleet
-
Barrow -
ENG Blu 14:00 Fylde
-
Maidstone -
ENG Blu 14:00 Guiseley
-
Solihull -
ENG Blu 14:00 Halifax
-
Torquay -
ENG Blu 14:00 Hartlepool
-
Sutton -
ENG Blu 14:00 Leyton Orient
-
Macclesfield -
Germany  »»  Oberliga: Westfalen 21.10.2017 Shedule
GER Obe 16:00 FC BW Friesdorf
-
Siegburger -
GER Obe 15:00 Gifhorn
-
Vorsfelde -
GER Obe 15:00 Hertha Wiesbach
-
FC 08 Homburg -
GER Obe 14:00 Eppelborn
-
Dudenhofen -
GER Obe 14:00 Hankofen-Hailing
-
Munich 1860 (Am) -
GER Obe 14:00 Schweinfurt II
-
Wurzburger FV -
GER Obe 14:00 Weiden
-
Grossbardorf -
GER Obe 13:30 Backnang
-
FC 08 Villingen -
GER Obe 13:30 Balingen
-
Weinheim -
GER Obe 13:30 CfR Pforzheim
-
Bissingen -
GER Obe 13:30 Jägersburg
-
Salmrohr -
GER Obe 13:30 Mechtersheim
-
Morlautern -
GER Obe 13:30 Neckarsulmer
-
Astoria Walldorf II -
GER Obe 13:30 Oberachern
-
Ravensburg -
GER Obe 13:30 Pfeddersheim
-
FV Engers 07 -
GER Obe 13:30 Freiberg
-
Bahlinger -
GER Obe 13:00 Aubstadt
-
Ansbach -
GER Obe 13:00 Baunatal
-
Flieden -
GER Obe 13:00 Alzenau
-
Neu-Isenburg -
GER Obe 13:00 Curslack-Neuengamme
-
Türkiye -
GER Obe 13:00 Eintracht Rheine
-
Lippstadt -
GER Obe 13:00 Erlenbach
-
Sand -
GER Obe 13:00 Friedrichsberg-Busdorf
-
Frisia 03 Risum-Lindholm -
GER Obe 13:00 Ginsheim
-
Ederbergland -
GER Obe 13:00 Grolland
-
Bremer -
GER Obe 13:00 Inter Turkspor Kiel
-
VfR Neumunster -
GER Obe 13:00 Karbach
-
Kaiserslautern (Am) -
GER Obe 13:00 Lupo-Martini Wolfsburg
-
Eintracht Celle -
GER Obe 13:00 Neumarkt
-
Schwabmunchen -
GER Obe 13:00 Ol. Bremerhaven
-
Werder Bremen III -
GER Obe 13:00 Sandhausen II
-
Spielberg -
GER Obe 13:00 Teutonia WS
-
Borussia Fulda -
GER Obe 13:00 TSB Flensburg
-
NTSV Strand 08 -
GER Obe 13:00 Vellmar
-
Lehnerz -
GER Obe 13:00 Vilzing
-
Wolfratshausen -
GER Obe 13:00 Waldgirmes
-
Lohfelden -
GER Obe 12:30 Saar Saarbrücken
-
TuS RW Koblenz -
GER Obe 12:30 Viktoria Griesheim
-
Steinbach -
GER Obe 12:00 Aumund-Vegesack
-
Blumenthaler -
GER Obe 12:00 Brandenburger
-
Torgelower Greif -
GER Obe 12:00 Dachau
-
Sonthofen -
GER Obe 12:00 Eilenburg
-
Bischofswerdaer -
GER Obe 12:00 Eintracht Trier
-
FK Pirmasens -
GER Obe 12:00 Gebenbach
-
Bayern Hof -
GER Obe 12:00 Goppinger SV
-
Reutlingen -
GER Obe 12:00 Heider SV
-
Wankendorf -
GER Obe 12:00 Heimstetten
-
Kornburg -
GER Obe 12:00 Holzkirchen
-
Chiemgau Traunstein -
GER Obe 12:00 International Leipzig
-
Lok Stendal -
GER Obe 12:00 Ismaning
-
Kottern-St. Mang -
GER Obe 12:00 Kirchanschöring
-
Pullach -
GER Obe 12:00 Landsberg
-
Schwaben Augsburg -
GER Obe 12:00 Plauen
-
Askania Bernburg -
GER Obe 12:00 Schott Jena
-
Krieschow -
GER Obe 12:00 Sandersdorf
-
Einheit Kamenz -
GER Obe 12:00 VfL Halle
-
Barleben -
GER Obe 12:00 Aschaffenburg
-
Jahn Forchheim -
GER Obe 12:00 Wurzburger Kickers II
-
Amberg -
GER Obe 11:30 Lichtenberg
-
Rathenow -
GER Obe 11:30 Weiche Flensburg II
-
Schilksee -
GER Obe 11:00 Dassendorf
-
Niendorfer TSV -
Spain  »»  Segunda B: Group 4 21.10.2017 Shedule
SPA Seg 16:00 Arenas de Getxo
-
Lealtad -
SPA Seg 16:00 Cordoba B
-
Betis B -
SPA Seg 16:00 Elche
-
Alcoyano -
SPA Seg 16:00 Guijuelo
-
Ponferradina -
SPA Seg 15:30 Mirandes
-
Burgos -
SPA Seg 15:30 UCAM Murcia
-
Ecija -
SPA Seg 15:00 Pena
-
Aurrerá de Vitoria -
SPA Seg 14:30 Rápido Bouzas
-
CF Fuenlabrada -
SPA Seg 14:00 R. Union
-
Osasuna B -
England  »»  League Two 21.10.2017 Shedule
ENG Lea 14:00 Barnet
-
Yeovil -
ENG Lea 14:00 Cambridge Utd
-
Chesterfield -
ENG Lea 14:00 Carlisle
-
Notts County -
ENG Lea 14:00 Cheltenham
-
Lincoln -
ENG Lea 14:00 Coventry
-
Colchester -
ENG Lea 14:00 Crawley
-
Luton -
ENG Lea 14:00 Crewe
-
Accrington -
ENG Lea 14:00 Exeter
-
Port Vale -
ENG Lea 14:00 Morecambe
-
Grimsby -
ENG Lea 14:00 Newport
-
Mansfield -
ENG Lea 14:00 Stevenage
-
Forest Green -
ENG Lea 14:00 Swindon
-
Wycombe -
Germany  »»  Regionalliga: West 21.10.2017 Shedule
GER Reg 14:00 Jeddeloh
-
ETSV Weiche -
GER Reg 13:00 Eutin 08
-
BSV Rehden -
GER Reg 12:00 TSV 1860 Rosenheim
-
SpVgg Bayreuth -
GER Reg 12:00 Walldorf
-
Steinbach -
GER Reg 12:00 Dortmund (Am)
-
Wuppertaler -
GER Reg 12:00 Stadtallendorf
-
Schott Mainz -
GER Reg 12:00 Erndtebruck
-
Köln (Am) -
GER Reg 12:00 Furth (Am)
-
Unterfohring -
GER Reg 12:00 Ingolstadt (Am)
-
Eichstatt -
GER Reg 12:00 TuS Koblenz
-
Hoffenheim (Am) -
GER Reg 12:00 Lübeck
-
Egestorf-Langreder -
GER Reg 12:00 Mainz (Am)
-
Elversberg -
GER Reg 12:00 Nurnberg (Am)
-
Burghausen -
GER Reg 12:00 Rodinghausen
-
Wattenscheid -
GER Reg 12:00 Saarbrücken
-
Stuttgart (Am) -
GER Reg 12:00 SV Seligenporten
-
Pipinsried -
GER Reg 12:00 Stutt. Kickers
-
Rochling -
GER Reg 12:00 FC Viktoria Koln
-
FC Wegberg-Beeck -
GER Reg 11:30 BAK '07
-
Halberstadt -
GER Reg 11:30 Hertha Berlin (Am)
-
Meuselwitz -
GER Reg 11:00 FSV Frankfurt
-
Kassel -
England  »»  League One 21.10.2017 Shedule
ENG Lea 14:00 AFC Wimbledon
-
Plymouth -
ENG Lea 14:00 Blackburn
-
Portsmouth -
ENG Lea 14:00 Blackpool
-
Wigan -
ENG Lea 14:00 Bradford
-
Charlton -
ENG Lea 14:00 Doncaster
-
Walsall -
ENG Lea 14:00 Gillingham
-
Northampton -
ENG Lea 14:00 Milton Keynes Dons
-
Oldham -
ENG Lea 14:00 Oxford Utd
-
Rotherham -
ENG Lea 14:00 Rochdale
-
Bristol Rovers -
ENG Lea 14:00 Scunthorpe
-
Peterborough -
ENG Lea 14:00 Shrewsbury
-
Fleetwood Town -
ENG Lea 14:00 Southend
-
Bury -
Germany  »»  3. Liga 21.10.2017 Shedule
GER 3. 12:00 Magdeburg
-
Unterhaching -
GER 3. 12:00 Meppen
-
Fortuna Köln -
GER 3. 12:00 Paderborn
-
Aalen -
GER 3. 12:00 Preussen Munster
-
Karlsruher -
GER 3. 12:00 Erfurt
-
Hallescher -
GER 3. 12:00 Bremen (Am)
-
Lotte -
GER 3. 12:00 Wurzburger Kickers
-
Wehen -
Germany  »»  2. Bundesliga 21.10.2017 Shedule
GER 2. 11:00 Braunschweig
-
Bochum -
GER 2. 11:00 Holstein Kiel
-
Arminia Bielefeld -
GER 2. 11:00 Union Berlin
-
Greuther Furth -
Italy  »»  Serie B 21.10.2017 Shedule
ITA Ser 13:00 Cesena
-
Foggia -
ITA Ser 13:00 Palermo
-
Novara -
ITA Ser 13:00 Parma
-
Entella -
ITA Ser 13:00 Pescara
-
Avellino -
ITA Ser 13:00 Pro Vercelli
-
Carpi -
ITA Ser 13:00 Salernitana
-
Frosinone -
ITA Ser 13:00 Spezia
-
Perugia -
ITA Ser 13:00 Ternana
-
Ascoli -
ITA Ser 13:00 Venezia
-
Empoli -
Spain  »»  Segunda División 21.10.2017 Shedule
SPA Seg 18:30 Sevilla B
-
Zaragoza -
SPA Seg 18:00 Ciudad Lorca
-
Tenerife -
SPA Seg 16:00 Numancia
-
Granada CF -
SPA Seg 14:00 Huesca
-
Cadiz -
England  »»  Non League Div One: Southern SW 21.10.2017 Shedule
ENG Non 14:00 Kempston
-
Hanwell Town -
ENG Non 14:00 Totton
-
Bideford -
ENG Non 14:00 Arlesey
-
Moneyfields -
ENG Non 14:00 Atherton
-
Goole -
ENG Non 14:00 Aylesbury
-
Hartley Wintney -
ENG Non 14:00 Barnstaple Town
-
Slimbridge -
ENG Non 14:00 Barton
-
Bedford -
ENG Non 14:00 Basford Utd.
-
Bedworth -
ENG Non 14:00 Belper
-
Alvechurch -
ENG Non 14:00 Bowers & Pitsea
-
Aveley -
ENG Non 14:00 Bristol Manor Farm
-
Cinderford Town -
ENG Non 14:00 Canvey Island
-
Sudbury -
ENG Non 14:00 Carlton Town
-
Market Drayton -
ENG Non 14:00 Carshalton
-
Ashford United -
ENG Non 14:00 Chalfont St Peter
-
Cambridge City -
ENG Non 14:00 Chasetown
-
Newcastle Town -
ENG Non 14:00 Cheshunt
-
Dereham -
ENG Non 14:00 Cirencester
-
Yate -
ENG Non 14:00 Cleethorpes Town
-
Stocksbridge -
ENG Non 14:00 Corinthian-Casuals
-
Hastings -
ENG Non 14:00 Didcot
-
Bishop's Cleeve -
ENG Non 14:00 Droylsden
-
Ossett Albion -
ENG Non 14:00 Egham
-
Uxbridge -
ENG Non 14:00 Faversham
-
VCD Athletic -
ENG Non 14:00 Fleet Town
-
Marlow -
ENG Non 14:00 Frickley
-
Stamford -
ENG Non 14:00 Grays
-
Tilbury -
ENG Non 14:00 Gresley
-
Peterborough Sports -
ENG Non 14:00 Haringey Borough
-
Norwich United -
ENG Non 14:00 Hayes & Yeading
-
AFC Rushden & Diamonds -
ENG Non 14:00 Hertford Town
-
Brentwood -
ENG Non 14:00 Horsham
-
Molesey -
ENG Non 14:00 Hyde
-
Brighouse Town -
ENG Non 14:00 Kendal
-
Scarborough Athletic -
ENG Non 14:00 Kidlington
-
North Leigh -
ENG Non 14:00 Kidsgrove Athletic
-
Loughborough Dynamo -
ENG Non 14:00 Lewes
-
Herne -
ENG Non 14:00 Lincoln Utd.
-
Leek Town -
ENG Non 14:00 Maldon & Tiptree
-
Ware -
ENG Non 14:00 Mangotsfield
-
Larkhall -
ENG Non 14:00 Mildenhall
-
Heybridge -
ENG Non 14:00 Mossley
-
South Shields -
ENG Non 14:00 Northwood
-
Aylesbury United -
ENG Non 14:00 Ossett Town
-
Bamber Bridge -
ENG Non 14:00 Phoenix Sports
-
Ramsgate -
ENG Non 14:00 Potters Bar Town
-
Witham -
ENG Non 14:00 Prescot Cables
-
Clitheroe -
ENG Non 14:00 Radcliffe Borough
-
Colwyn Bay -
ENG Non 14:00 Ramsbottom
-
Colne -
ENG Non 14:00 Romford
-
Bury Town -
ENG Non 14:00 Romulus
-
Spalding United -
ENG Non 14:00 Salisbury
-
Evesham -
ENG Non 14:00 Sheffield FC
-
Corby -
ENG Non 14:00 Shortwood
-
Paulton Rovers -
ENG Non 14:00 Sittingbourne
-
Chipstead -
ENG Non 14:00 Soham
-
Hornchurch -
ENG Non 14:00 South Park
-
Shoreham -
ENG Non 14:00 Tadcaster
-
Skelmersdale -
ENG Non 14:00 Taunton Town
-
Winchester City -
ENG Non 14:00 Thame United
-
Ashford Town (Middlesex) -
ENG Non 14:00 Thamesmead
-
Cray -
ENG Non 14:00 Trafford
-
Glossop North End -
ENG Non 14:00 Waltham Abbey
-
Barking -
ENG Non 14:00 Walton Casuals
-
Hythe -
ENG Non 14:00 Whyteleafe
-
Greenwich -
ENG Non 14:00 Wimborne
-
Swindon Supermarine -
ENG Non 12:00 East Grinstead Town
-
Guernsey F. -
England  »»  Non League Premier: Southern 21.10.2017 Shedule
ENG Non 14:00 Ashton United
-
SL Aquaforce -
ENG Non 14:00 Billericay
-
Enfield Town -
ENG Non 14:00 Stortford
-
Tiverton -
ENG Non 14:00 Chesham
-
Biggleswade -
ENG Non 14:00 Coalville Town
-
Buxton -
ENG Non 14:00 Dorchester
-
Banbury -
ENG Non 14:00 Dorking Wanderers
-
Needham Market -
ENG Non 14:00 Dulwich Hamlet
-
Burgess Hill -
ENG Non 14:00 Dunstable Town
-
Redditch -
ENG Non 14:00 Farnborough
-
St. Neots -
ENG Non 14:00 Farsley
-
Mickleover -
ENG Non 14:00 Frome Town
-
Basingstoke -
ENG Non 14:00 Gosport Borough
-
Kings Lynn -
ENG Non 14:00 Halesowen
-
Lancaster -
ENG Non 14:00 Harlow
-
Margate -
ENG Non 14:00 Harrow Borough
-
Brightlingsea Regent -
ENG Non 14:00 Hereford FC
-
Kings Langley -
ENG Non 14:00 Hitchin
-
Merthyr Town -
ENG Non 14:00 Kettering
-
Slough Town -
ENG Non 14:00 Kingstonian
-
Wingate & Finchley -
ENG Non 14:00 Leiston
-
Folkestone -
ENG Non 14:00 Matlock
-
Stafford -
ENG Non 14:00 Merstham
-
Lowestoft -
ENG Non 14:00 Metropolitan Police
-
Thurrock -
ENG Non 14:00 Nantwich
-
Witton Albion -
ENG Non 14:00 Rushall
-
Marine -
ENG Non 14:00 St Ives
-
Weymouth -
ENG Non 14:00 Staines
-
Leatherhead -
ENG Non 14:00 Stalybridge
-
Barwell -
ENG Non 14:00 Stourbridge
-
Grantham Town -
ENG Non 14:00 Stratford
-
Royston -
ENG Non 14:00 Tonbridge
-
Tooting Mitcham -
ENG Non 14:00 Warrington Town
-
Altrincham -
ENG Non 14:00 Whitby
-
Hednesford -
ENG Non 14:00 Workington
-
Sutton Coldfield Town -
ENG Non 14:00 Worthing
-
Hendon -
Portugal  »»  Liga de Honra 21.10.2017 Shedule
POR Lig 15:00 FC Famalicao
-
Academico Viseu -
POR Lig 15:00 Leixoes
-
Academica -
POR Lig 15:00 Nacional
-
Cova De Piedade -
POR Lig 15:00 Braga B
-
Covilha -
POR Lig 15:00 Oliveirense
-
Real -
POR Lig 10:15 Penafiel
-
Sporting Lisbon B -
France  »»  Ligue 2 21.10.2017 Shedule
FRA Lig 13:00 Lens
-
Reims -
France  »»  Ligue 1 21.10.2017 Shedule
FRA Lig 18:00 Amiens SC
-
Bordeaux -
FRA Lig 18:00 Angers
-
Toulouse -
FRA Lig 18:00 Metz
-
Dijon -
FRA Lig 18:00 Nantes
-
Guingamp -
FRA Lig 18:00 Rennes
-
Lille -
FRA Lig 15:00 Monaco
-
Caen -
Portugal  »»  Primeira Liga 21.10.2017 Shedule
POR Por 19:30 FC Porto
-
Ferreira -
POR Por 17:15 Setubal
-
Maritimo -
POR Por 15:00 Feirense
-
Rio Ave -
Croatia  »»  1. HNL 21.10.2017 Shedule
CRO 1. 17:00 Hajduk Split
-
D. Zagreb -
CRO 1. 13:00 Cibalia
-
Belupo -
Denmark  »»  Superliga 21.10.2017 Shedule
DEN Sup 13:30 Silkeborg
-
Sonderjyske -
Croatia  »»  Championship 1 21.10.2017 Shedule
CRO A1 16:30 Portadown
-
Loughgall -
CRO A1 14:00 Larne
-
Lurgan Celtic -
CRO A1 14:00 Limavady United
-
Dergview -
CRO A1 14:00 Newry City AFC
-
Knockbreda -
CRO A1 14:00 PSNI (Nir)
-
Institute -
Denmark  »»  Denmark Series: Group 3 21.10.2017 Shedule
DEN Den 13:30 VSK Aarhus II
-
Sonderborg -
DEN Den 13:00 AB Tarnby
-
Virum-Sorgenfri BK -
DEN Den 12:00 Esbjerg II
-
Varde IF Elite -
DEN Den 12:00 Ledøje-Smørum
-
Kastrup (Den) -
DEN Den 12:00 Birkerod
-
Odsherred -
DEN Den 12:00 Taastrup
-
Slagelse B&I -
DEN Den 11:30 Fremad Valby
-
Avedore -
DEN Den 11:00 B 1908
-
Vanlose -
DEN Den 11:00 B 1913
-
B 1909 -
DEN Den 11:00 Gentofte-Vangede IF
-
KFUM Roskilde -
DEN Den 11:00 Karlslunde
-
FA 2000 -
DEN Den 11:00 Stenløse
-
Holbæk -
DEN Den 11:00 Tarup-Paarup
-
Oure-skolerne -
Japan  »»  J2 League 21.10.2017 Shedule
JAP J-L 10:00 V-Varen Nagasaki
-
Nagoya -
JAP J-L 07:00 Gifu
-
Verdy -
JAP J-L 07:00 Shonan
-
Ehime -
JAP J-L 05:00 Matsumoto Yamaga
-
Oita -
JAP J-L 05:00 Renofa Yamaguchi
-
Mito -
Japan  »»  J1 League 21.10.2017 Shedule
JAP J-L 10:00 Yokohama M.
-
Kashima -
JAP J-L 07:00 FC Tokyo
-
Sapporo -
JAP J-L 06:00 Iwata
-
Albirex Niigata -
JAP J-L 05:00 C-Osaka
-
Kofu -
JAP J-L 05:00 Omiya Ardija
-
Kashiwa -
JAP J-L 05:00 Hiroshima
-
Kawasaki Frontale -
JAP J-L 05:00 Vegalta Sendai
-
Shimizu -
JAP J-L 05:00 Kobe
-
Tosu -
Japan  »»  J3 League 21.10.2017 Shedule
JAP J3 10:00 Ryukyu
-
Tokyo U23 -
JAP J3 09:00 Kagoshima United
-
Azul Claro Numazu -
Saudi Arabia  »»  Pro League 21.10.2017 Shedule
SAU Sau 16:55 Al Ahli
-
Al-Ittihad -
SAU Sau 16:55 Al-Hilal
-
Al Baten -
Estonia  »»  Meistriliiga 21.10.2017 Shedule
EST Mei 16:00 Tammeka
-
Pärnu -
EST Mei 13:00 Levadia
-
Tulevik -
EST Mei 10:00 Kalju
-
Paide Linnameeskond -
EST Mei 10:00 Sillamäe Kalev
-
FCI Tallinn -
Ireland  »»  Premier Division 21.10.2017 Shedule
IRE Pre 18:45 Sligo
-
Derry City -
Colombia  »»  Primera A: Clausura 22.10.2017 Shedule
COL Lig 00:45 Junior
-
Santa Fe -
COL Lig 23:00 La Equidad
-
Ind. Medellin -
COL Lig 22:30 Deportes Tolima
-
Bucaramanga -
COL Lig 20:15 Envigado
-
Huila -
China  »»  CSL 21.10.2017 Shedule
CHI Sup 11:35 Tianjin SongJiang
-
Hebei Zhongji -
CHI Sup 07:30 Yanbian
-
Henan Construction -
Europe  »»  Tercera Division: Group 9 21.10.2017 Shedule
EUR Eur 22:00 Almazora
-
Borriol -
EUR Eur 22:00 Buñol
-
La Nucía -
EUR Eur 22:00 Castellon (Esp)
-
Levante UD B -
EUR Eur 22:00 Crevillente
-
Novelda CF -
EUR Eur 22:00 Elche B
-
Orihuela -
EUR Eur 22:00 Eldense
-
Torre Levante -
EUR Eur 22:00 Paterna
-
Recambios Colón -
EUR Eur 22:00 Rayo Ibense
-
Paiporta -
EUR Eur 22:00 Roda
-
Silla -
EUR Eur 22:00 Villarreal III
-
Olimpic Xativa -
EUR Eur 16:00 Balmaseda
-
Sestao -
EUR Eur 16:00 Buzanada
-
Tenerife II -
EUR Eur 16:00 Martos
-
Melistar -
EUR Eur 15:30 Panadería Pulido
-
Unión Sur Yaiza -
EUR Eur 15:00 Zamudio
-
Durango -
EUR Eur 12:30 Haria
-
Tenisca -
Paraguay  »»  Division Profesional: Clausura 21.10.2017 Shedule
PAR Pri 23:10 Nacional Asuncion
-
Rubio Nu -
PAR Pri 21:00 Libertad Asuncion
-
Cerro Porteno -
Peru  »»  Primera División 22.10.2017 Shedule
PER Pri 00:30 Alianza Lima
-
Unión Comercio -
PER Pri 20:00 FBC Melgar
-
Academia Cantolao -
PER Pri 20:00 Garcilaso
-
Universitario de Deportes -
PER Pri 18:15 Sport Huancayo
-
Dep. Municipal -
PER Pri 18:15 Sporting Cristal
-
Sport Rosario -
PER Pri 15:45 U. San Martin
-
Alianza Atlético -
Uruguay  »»  Primera División: Clausura 21.10.2017 Shedule
URU Pri 19:30 Liverpool M.
-
Club Nacional -
URU Pri 19:30 Plaza Colonia
-
Juventud -
URU Pri 19:30 River Plate
-
Sud America -
URU Pri 19:30 postp. Racing Montevideo
-
Rampla Juniors -
Czech Republic  »»  3. HNL: Zapad 21.10.2017 Shedule
CZE Mat 13:00 Bjelovar
-
Osijek II -
CZE Mat 13:00 Dugo Selo
-
Pazinka -
CZE Mat 13:00 HASK
-
Zagorec -
CZE Mat 13:00 Imotski
-
Zagora -
CZE Mat 13:00 Junak
-
Hrvace -
CZE Mat 13:00 NK Koprivnica
-
Čepin -
CZE Mat 13:00 Maksimir Zagreb
-
Spansko Zagreb -
CZE Mat 13:00 Marsonia 1909
-
Dakovo-Croatia -
CZE Mat 13:00 Medimurje
-
Vukovar -
CZE Mat 13:00 Opatija
-
Rudar Labin -
CZE Mat 13:00 Oriolik
-
Belisce -
CZE Mat 13:00 Primorac Biograd
-
Dubrovnik -
CZE Mat 13:00 Segesta Sisak
-
NK Jadran Porec -
CZE Mat 13:00 Slavonija
-
Varteks Varaždin -
CZE Mat 13:00 RNK Split
-
Val Kaštel Stari -
CZE Mat 13:00 Udarnik Kurilovec
-
Krk -
CZE Mat 13:00 Vrapce Zagreb
-
NK Zagreb -
CZE Mat 13:00 Vrbovec
-
Dubrava Zagreb -
CZE Mat 13:00 Zadar
-
Urania Baška Voda -
CZE Mat 13:00 Blato
-
Jadran LP -
Scotland  »»  League Cup 21.10.2017 Shedule
SCO Ins 11:15 Hibernian
-
Celtic -
Russia  »»  FNL 21.10.2017 Shedule
RUS Div 16:00 Zenit Petersburg 2
-
Volgar -
RUS Div 14:00 F. Voronezh
-
Khimki -
RUS Div 14:00 Kuban
-
Krylya Sovetov Samara -
RUS Div 13:00 Baltika
-
Din. St. Petersburg -
RUS Div 11:00 Orenburg
-
Kursk -
RUS Div 11:00 R. Volgograd
-
Tomsk -
RUS Div 10:00 Yenisey
-
Shinnik Yaroslavl -
RUS Div 05:00 Luch Energiya
-
Shakhter-Volga-Olimpiets -
Slovenia  »»  2. SNL 21.10.2017 Shedule
SLO 2. 13:00 Fužinar
-
Dob -
SLO 2. 13:00 Ilirija
-
Brda -
SLO 2. 13:00 Nafta
-
Verzej -
SLO 2. 13:00 NŠ Drava
-
Tabor Sežana -
SLO 2. 13:00 Rogaška
-
Brežice -
SLO 2. 12:00 Mura
-
NK Krka -
Turkey  »»  Süper Lig 21.10.2017 Shedule
TUR Sup 16:30 Yeni Malatyaspor
-
Trabzonspor -
TUR Sup 13:30 Akhisar Genclik Spor
-
Genclerbirligi -
TUR Sup 11:00 B.B. Ankaraspor
-
Kardemir Karabuk -
Austria  »»  Regionalliga: West 21.10.2017 Shedule
AUT Reg 15:00 Allerheiligen
-
Union St. Florian -
AUT Reg 14:00 Grodig
-
Schwaz -
AUT Reg 14:00 Gurten
-
Deutschlandsberger SC -
AUT Reg 14:00 Hohenems
-
Kitzbuhel -
AUT Reg 14:00 Stadl-Paura
-
Sturm (Am) -
AUT Reg 13:55 Vorwarts Steyr
-
Bad Gleichenberg -
AUT Reg 13:30 Alberschwende
-
Saalfelden -
AUT Reg 13:30 Karabakh
-
Wiener -
AUT Reg 13:30 Seekirchen
-
Altach (Am) -
AUT Reg 13:00 Dornbirn
-
Johann -
AUT Reg 13:00 Wacker Innsbruck (Am)
-
Anif -
AUT Reg 12:00 Stadlau (Aut)
-
Ebreichsdorf -
Scotland  »»  League Two 21.10.2017 Shedule
SCO Div 14:00 Berwick
-
Montrose -
SCO Div 14:00 Clyde
-
Peterhead -
SCO Div 14:00 Cowdenbeath
-
Stirling -
SCO Div 14:00 Edinburgh City
-
Annan -
SCO Div 14:00 Elgin City
-
Stenhousemuir -
Norway  »»  2. Divisjon: Avdeling-4 21.10.2017 Shedule
NOR Div 11:00 Alta
-
Skeid -
NOR Div 11:00 Asker
-
Kjelsas -
NOR Div 11:00 Brumunddal
-
Grorud -
NOR Div 11:00 Byasen
-
Notodden -
NOR Div 11:00 Baerum
-
Follo -
NOR Div 11:00 Egersunds
-
Hodd -
NOR Div 11:00 Fram
-
Odd Grenland 2 -
NOR Div 11:00 Honefoss
-
Nest-Sotra -
NOR Div 11:00 K. Oslo
-
Finnsnes -
NOR Div 11:00 Nardo
-
Bryne -
NOR Div 11:00 Nybergsund
-
Raufoss -
NOR Div 11:00 Valerenga 2
-
Ham-Kam -
NOR Div 11:00 V. Haugesund
-
Fana -
NOR Div 11:00 Vindbjart
-
Vidar -
Russia  »»  II Liga: West 21.10.2017 Shedule
RUS Rus 13:00 Gryf Wejherowo
-
Gwardia Koszalin -
RUS Rus 13:00 Olimpia Elbląg
-
Radomiak Radom (Pol) -
RUS Rus 13:00 Warta Poznan
-
Wisla Pulawy -
RUS Rus 13:00 ŁKS Łódź
-
Garbarnia -
RUS Rus 12:00 Jastrzebie
-
Rozwój Katowice (Pol) -
RUS Rus 12:00 S. Wola
-
Legion -
RUS Rus 11:00 Stargard Szczecinski
-
ROW Rybnik -
Scotland  »»  League One 21.10.2017 Shedule
SCO Div 14:00 Albion Rovers
-
Queen's Park -
SCO Div 14:00 Alloa
-
East Fife -
SCO Div 14:00 Arbroath
-
Airdrie -
SCO Div 14:00 Forfar Athletic
-
Ayr -
SCO Div 14:00 Stranraer
-
Raith -
Sweden  »»  Division 1: Sodra 21.10.2017 Shedule
SWE Div 14:00 Assyriska BK
-
Karlskrona -
SWE Div 14:00 Husqvarna
-
Oddevold -
SWE Div 14:00 Kristianstads
-
Skovde -
SWE Div 13:00 Carlstad
-
Syr. Botkyrka -
SWE Div 12:00 Oskarshamns AIK
-
Landskrona -
SWE Div 13:00 postp. Umea FC
-
Nykopings -
Switzerland  »»  Challenge League 21.10.2017 Shedule
SWI Cha 17:00 Chiasso
-
Schaffhausen -
SWI Cha 17:00 Servette
-
Rapperswil -
Turkey  »»  3. Lig: Group 3 21.10.2017 Shedule
TUR 3.L 16:00 Dardanelspor
-
Bayrampasa -
TUR 3.L 16:00 Kocaelispor
-
Payas -
TUR 3.L 16:00 Tarsus
-
Corum -
TUR 3.L 12:00 Anadolu Bağcılar
-
Muglaspor -
TUR 3.L 12:00 Aydinspor
-
Cizre Basra -
TUR 3.L 12:00 Halide Edip Adıvar SK
-
Kozanspor -
TUR 3.L 12:00 Sultanbeyli Belediye
-
Tepecik -
TUR 3.L 12:00 Tire 1922
-
Erokspor -
TUR 3.L 12:00 Yesil Bursa
-
Ergene Velimeşespor -
TUR 3.L 11:30 Duczespor
-
Yomraspor -
TUR 3.L 11:30 Erzin
-
Tekirova Bld. -
TUR 3.L 11:30 Kirikhanspor
-
Pazarspor -
TUR 3.L 11:00 12 Bingöl Spor
-
Orhangazispor -
TUR 3.L 11:00 1461 Trabzon
-
Ankara Demirspor -
TUR 3.L 11:00 Erzincanspor
-
Yeni Orduspor -
TUR 3.L 11:00 Arsinspor
-
Elaziz Belediyespor -
TUR 3.L 11:00 Bayburt Cenclik
-
Bergama Bld. -
TUR 3.L 11:00 Yeni D.
-
Dar. Genclerbirligi -
TUR 3.L 11:00 Ofspor
-
Batman Petrolspor -
TUR 3.L 11:00 Sanliurfa Belediyespor
-
Duzyurtspor -
TUR 3.L 11:00 Vanspor Bld.
-
Golcukspor -
Australia  »»  A-League 21.10.2017 Shedule
AUS A-L 08:50 Sydney FC
-
West Sydney -
AUS A-L 06:35 Melbourne Heart
-
Wellington -
Belgium  »»  Second Division 21.10.2017 Shedule
BEL Exq 18:30 Roeselare
-
Westerlo -
BEL Exq 15:00 Lierse
-
Cercle Brugge -
Bulgaria  »»  B PFG: West 21.10.2017 Shedule
BUL B P 13:00 Ludogorets II
-
Botev Vratsa -
Czech Republic  »»  2. liga 21.10.2017 Shedule
CZE Div 14:15 Ceske Budejovice
-
Opava -
CZE Div 14:00 Hradec Kralove
-
Sokolov -
CZE Div 13:30 Pribram
-
Usti nad Labem -
CZE Div 08:15 Olympia Praha
-
Vitkovice (Cze) -
CZE Div 08:15 Trinec
-
Pardubice -
Mexico  »»  Ascenso MX 22.10.2017 Shedule
MEX Lig 02:00 Dorados de Sinaloa
-
Atlético Zacatepec -
MEX Lig 01:00 FC Juárez
-
Cimarrones de Sonora -
MEX Lig 01:00 Tampico Madero
-
Atlante -
MEX Lig 00:00 Alebrijes de Oaxaca
-
Murciélagos -
MEX Lig 00:00 UAEM Potros
-
Atlético San Luis -
MEX Lig 01:00 Correcaminos
-
Venados -
Norway  »»  1. Division 21.10.2017 Shedule
NOR Ade 13:00 Arendal
-
Start -
Poland  »»  I Liga 21.10.2017 Shedule
POL Div 16:00 Legnica
-
Leczna -
POL Div 16:00 Stal Mielec
-
Chrobry Glogow -
POL Div 15:00 Chojnice
-
Pogon Siedlce -
POL Div 15:00 Suwalki
-
Bytovia Bytów -
POL Div 13:00 Odra Opole
-
Podbeskidzie -
POL Div 10:30 Rakow
-
Tychy -
Romania  »»  Liga III: Seria 6 21.10.2017 Shedule
ROM Div 12:00 Avântul Reghin
-
Industria Galda -
ROM Div 12:00 Avântul Valea Mărului
-
Focsani -
ROM Div 12:00 Avrig
-
Viitorul Ghimbav -
ROM Div 12:00 Comuna Recea
-
Unirea Dej -
ROM Div 12:00 CS U Craiova II
-
Millenium Giarmata -
ROM Div 12:00 Csikszereda
-
Înfrăţirea Hărman -
ROM Div 12:00 Ghiroda
-
Şirineaşa -
ROM Div 12:00 Iernut
-
Universitatea Cluj -
ROM Div 12:00 Inainte Modelu
-
Victoria Traian -
ROM Div 12:00 Metalul Buzău
-
SSC Farul -
ROM Div 12:00 Olimpic Cetate
-
Aerostar Bacău -
ROM Div 12:00 Olteniţa
-
Voluntari II -
ROM Div 12:00 Petrolul
-
Aninoasa -
ROM Div 12:00 Sanatatea Darabani
-
Metalosport Galati -
ROM Div 12:00 AFCM Reşiţa
-
Cetate Deva -
ROM Div 12:00 Șoimii Lipova
-
Filiaşi -
ROM Div 12:00 Spartac București
-
Axiopolis -
ROM Div 12:00 Targu Secuiesc
-
Odorheiu Secuiesc -
ROM Div 12:00 Voința Saelele
-
Popești-Leordeni -
Russia  »»  2. Division: West 21.10.2017 Shedule
RUS Div 22:00 M. Lipetsk
-
T. Moscow -
RUS Div 22:00 Rotor-2
-
Khimik Novomoskovsk -
RUS Div 15:00 Angust Nazran
-
Armavir -
RUS Div 14:00 Chayka
-
Chernomorets Novorossijsk -
RUS Div 14:00 Kazanka
-
Luki-Energiya -
RUS Div 14:00 Ulyanovsk
-
Syzran -
RUS Div 12:00 Chertanovo
-
Smolensk -
RUS Div 12:00 Energomash Belgorod
-
D. Bryansk -
RUS Div 12:00 Saturn
-
Zorkiy -
RUS Div 12:00 SKA Energiya
-
Afips -
RUS Div 11:00 Kaluga
-
Ararat Moskva -
RUS Div 11:00 Kolomna
-
Dinamo St. Petersburg II -
RUS Div 11:00 Krasnodar II
-
Anzhi -
RUS Div 11:00 Krylya Sovetov Samara II
-
Anzhi-Junior Zelenodolsk -
RUS Div 11:00 Legion Dynamo
-
Kuban' Krasnodar II -
RUS Div 11:00 Neftekhimik
-
Nosta -
RUS Div 11:00 Pskov
-
Tekstilshtik -
RUS Div 11:00 Saratov
-
Ryazan -
RUS Div 10:00 Chelyabinsk
-
Ural II -
RUS Div 10:00 Truda
-
Veles -
Scotland  »»  Championship 21.10.2017 Shedule
SCO Div 14:00 Brechin
-
Queen of South -
SCO Div 14:00 Dundee Utd
-
Inverness -
SCO Div 14:00 Dunfermline
-
Livingston -
SCO Div 14:00 Falkirk
-
St. Mirren -
SCO Div 14:00 Morton
-
Dumbarton -
Sweden  »»  Superettan 21.10.2017 Shedule
SWE Sup 14:00 Degerfors
-
Helsingborg -
SWE Sup 14:00 Varbergs
-
Orgryte -
SWE Sup 12:00 GAIS
-
Norrby -
SWE Sup 12:00 Gefle
-
Frej -
Switzerland  »»  Super League 21.10.2017 Shedule
SWI Sup 17:00 Basel
-
Thun -
SWI Sup 17:00 Zurich (Sui)
-
Grasshoppers -
Turkey  »»  2. Lig: Kirmizi 21.10.2017 Shedule
TUR Tff 16:00 Bucaspor Izmir
-
Sivas 4 Eylül Belediye... -
TUR Tff 16:00 Fethiyespor
-
F. Karagumruk -
TUR Tff 16:00 Sakaryaspor
-
Nazillispor -
TUR Tff 12:00 Bodrumspor
-
Tokatspor -
TUR Tff 12:00 Eyupspor
-
Kastamonuspor -
TUR Tff 12:00 Inegolspor
-
Sancaktepe -
TUR Tff 12:00 Karsiyaka
-
Zonguldak K. -
TUR Tff 12:00 Kırklarelispor
-
Altay -
TUR Tff 12:00 Korfez Bld.
-
Afjet Afyonspor -
TUR Tff 12:00 Menemen Bld.
-
Hatayspor -
TUR Tff 12:00 Sariyer
-
Diyarbakir Diski -
TUR Tff 12:00 Silivrispor
-
Sanliurfaspor -
TUR Tff 11:30 Bugsas Spor
-
Gumushanespor -
TUR Tff 11:30 Etimesgut
-
Keciorengucu -
TUR Tff 11:30 Hacettepe
-
Pendikspor -
TUR Tff 11:30 Nigde Bld.
-
Konya Sekerspor -
TUR Tff 11:00 Tuzlaspor
-
Mersin -
TUR Tff 10:30 Bandirmaspor
-
Kahramanmaras -
Usa  »»  NASL 22.10.2017 Shedule
USA Nor 01:00 Edmonton
-
Miami -
USA Nor 23:30 Carolina
-
San Francisco Deltas -
USA Nor 19:00 Puerto Rico
-
Indy Eleven -
Wales  »»  Feeder Leagues: Welsh League Division 1 21.10.2017 Shedule
WAL Div 13:30 Cwmamman United
-
Cwmbran Celtic -
WAL Div 13:30 Goytre AFC
-
Afan Lido -
WAL Div 13:30 Penybont
-
Caerau Ely -
WAL Div 13:30 Taffs Well
-
Goytre Utd -
WAL Div 13:30 Undy
-
Monmouth -
Australia  »»  Premier League 22.10.2017 Shedule
AUS Bri 01:30 Placencia Assassins
-
Wagiya -
AUS Bri 22:00 Belize Defence Force
-
Hankook Verdes -
Austria  »»  Bundesliga 21.10.2017 Shedule
AUT T-M 16:30 Altach
-
AC Wolfsberger -
AUT T-M 16:30 Polten
-
LASK Linz -
AUT T-M 14:00 Sturm Graz
-
Mattersburg -
Belarus  »»  Premier League 21.10.2017 Shedule
BLR Vys 12:10 Neman
-
FC Gomel -
BLR Vys 11:00 Naftan
-
Brest -
Belgium  »»  Pro League 21.10.2017 Shedule
BEL Jup 18:30 Kortrijk
-
Gent -
BEL Jup 18:00 Eupen
-
Mechelen -
BEL Jup 18:00 St. Truiden
-
Oostende -
BEL Jup 16:00 Lokeren
-
Charleroi -
Bulgaria  »»  A PFG 21.10.2017 Shedule
BUL A P 17:15 Lok. Plovdiv
-
Cherno More -
BUL A P 13:00 Levski
-
CSKA Sofia -
Chile  »»  Primera División 21.10.2017 Shedule
CHL Pri 23:30 San Luis
-
Antofagasta -
CHL Pri 21:00 A. Italiano
-
Colo Colo -
CHL Pri 18:30 Huachipato
-
U. Catolica -
CHL Pri 15:00 Deportes Iquique
-
Deportes Temuco -
Costa Rica  »»  Primera División 22.10.2017 Shedule
COS Pri 02:00 Herediano
-
Alajuelense -
Cyprus  »»  1. Division 21.10.2017 Shedule
CYP Fir 17:00 AEK Larnaca
-
APOEL -
CYP Fir 17:00 Achnas
-
Anorthosis -
CYP Fir 16:00 Paphos
-
Nea Salamis -
CYP Fir 15:00 Alki Oroklini
-
Doxa -
CYP Fir 15:00 Omonia
-
AEL Limassol -
Czech Republic  »»  Czech Liga 21.10.2017 Shedule
CZE Gam 16:15 Jablonec
-
Sparta Prague -
CZE Gam 15:00 Teplice
-
Karvina -
Greece  »»  Super League 21.10.2017 Shedule
GRE Sup 17:30 Lamia
-
Panathinaikos -
GRE Sup 15:15 Kerkyra
-
Panaitolikos -
GRE Sup 13:00 Levadiakos
-
Giannina -
Hungary  »»  NB I 21.10.2017 Shedule
HUN Nb 16:00 DVTK
-
Honved -
HUN Nb 13:30 Debrecen
-
Haladas -
HUN Nb 13:30 Ferencvarosi TC
-
Ujpest -
HUN Nb 13:30 Paks
-
Mezokovesd-Zsory -
HUN Nb 13:30 Vasas
-
Balmazujvaros (Hun) -
HUN Nb 13:30 Videoton
-
Puskás Academy -
Mexico  »»  Liga MX 22.10.2017 Shedule
MEX Pri 02:00 Club America
-
Necaxa -
MEX Pri 00:06 Pachuca
-
Puebla -
MEX Pri 00:00 U.A.N.L.- Tigres
-
Toluca -
MEX Pri 22:00 Lobos BUAP
-
Cruz Azul -
MEX Pri 22:00 Querétaro
-
Santos Laguna -
MEX Pri 02:00 Atlas
-
Club Tijuana -
Netherlands  »»  Eredivisie 21.10.2017 Shedule
NET Ere 18:45 Twente (Ned)
-
Roda -
NET Ere 17:45 Excelsior
-
Sparta Rotterdam -
NET Ere 17:45 Venlo
-
Den Haag -
NET Ere 16:30 Breda
-
Zwolle -
Norway  »»  Eliteserien 21.10.2017 Shedule
NOR Tip 16:00 Aalesund
-
Kristiansund -
Poland  »»  Ekstraklasa 21.10.2017 Shedule
POL Eks 18:30 Lechia Gdansk
-
Lech Poznan -
POL Eks 16:00 Pogon Szczecin
-
Termalica B-B. -
POL Eks 13:30 Sandecja Nowy S.
-
Cracovia -
Romania  »»  Liga I 21.10.2017 Shedule
ROM Lig 17:45 V. Constanta
-
CFR Cluj -
ROM Lig 15:00 J. Bucuresti
-
Sepsi -
Russia  »»  Premier League 21.10.2017 Shedule
RUS Pre 16:00 Spartak Moscow
-
Amkar -
RUS Pre 13:30 Rubin Kazan (Rus)
-
Dynamo Moscow -
RUS Pre 11:00 Tosno
-
FK Rostov -
RUS Pre 08:30 SKA Energiya
-
Ufa -
Scotland  »»  Premiership 21.10.2017 Shedule
SCO Pre 14:00 Hearts
-
St Johnstone -
SCO Pre 14:00 Partick
-
Dundee FC -
SCO Pre 14:00 Ross County
-
Hamilton -
Singapore  »»  S.League 21.10.2017 Shedule
SIN S-L 12:15 Brunei DPMM
-
Warriors -
SIN S-L 11:30 Young Lions
-
Geylang -
Slovakia  »»  Super Liga 21.10.2017 Shedule
SVK Cor 15:00 Senica
-
Ruzomberok -
SVK Cor 15:00 Trnava
-
Podbrezova -
SVK Cor 15:00 Michalovce
-
Nitra -
SVK Cor 15:00 Z. Moravce
-
Slovan Bratislava -
SVK Cor 13:00 Dun. Streda
-
Trencin -
Slovenia  »»  1. SNL 21.10.2017 Shedule
SLO Prv 18:20 Maribor
-
AH Mas Tech -
SLO Prv 13:00 ND Gorica
-
Domzale -
SLO Prv 11:00 Celje
-
Aluminij -
South Africa  »»  PSL 21.10.2017 Shedule
SAF Pre 18:15 Ajax Cape Town
-
Bloem Celtic -
SAF Pre 18:15 Free State Stars
-
Platinum Stars -
SAF Pre 18:15 Mamelodi Sundowns
-
Amazulu -
SAF Pre 13:30 Golden Arrows
-
Bay Utd -
SAF Pre 13:30 Kaizer Chiefs
-
Orlando Pirates -
South Korea  »»  K League Classic 21.10.2017 Shedule
SOU K-L 06:00 Daegu
-
Incheon -
SOU K-L 06:00 Chunnam
-
Pohang -
SOU K-L 06:00 Seoul
-
Suwon -
Sudan  »»  Sudani Premier League 21.10.2017 Shedule
SUD Sud 14:00 Hay Al Wadi
-
Al Shorta -
Sweden  »»  Allsvenskan 21.10.2017 Shedule
SWE All 14:00 Vasby
-
Elfsborg -
Tunisia  »»  Ligue 1 21.10.2017 Shedule
TUN Lig 14:30 Ben Guerdane
-
JS Kairouan -
TUN Lig 14:30 Bizertin
-
Stade Gabèsien -
TUN Lig 14:30 CO Medenine
-
Stade Tunisien -
TUN Lig 14:30 Esperance Tunis
-
Monastir -
TUN Lig 14:30 Gabès
-
Metlaoui -
TUN Lig 11:00 Étoile Sahel
-
CS Sfaxien -
TUN Lig 11:00 Zarzis
-
Africain -
Turkey  »»  1. Lig 21.10.2017 Shedule
TUR Ban 16:30 Elazigspor
-
Samsunspor -
TUR Ban 16:30 Gaziantepspor
-
Rizespor -
TUR Ban 10:00 Denizlispor
-
Adanademirspor -
TUR Ban 10:00 Istanbulspor AS
-
Altinordu -
Ukraine  »»  Premier League 21.10.2017 Shedule
UKR Pre 16:30 Vorskla Poltava
-
Karpaty -
UKR Pre 14:00 Oleksandriya
-
Veres -
UKR Pre 11:00 Olimpik Donetsk
-
Zirka Kirovograd -
Vietnam  »»  V-League 21.10.2017 Shedule
VIE V-L 10:30 Ho Chi Minh
-
Binh Duong -
VIE V-L 10:00 Quang Nam
-
Hoang Anh Gia Lai -
VIE V-L 10:00 Sanna Khanh Hoa
-
Da Nang -
Wales  »»  Premier League 21.10.2017 Shedule
WAL Pre 16:15 Connahs Q.
-
Llandudno -
WAL Pre 13:30 Bala
-
Barry Town -
WAL Pre 13:30 Inter Cardiff
-
Newtown -
WAL Pre 13:30 Newi Cefn Druids
-
Carmarthen Town -
Zambia  »»  Super League 21.10.2017 Shedule
ZAM Sup 13:00 Buildcon
-
Nakambala Leopards -
ZAM Sup 13:00 Forest Rangers
-
Konkola Blades -
ZAM Sup 13:00 Kabwe Warriors
-
Green Buffaloes -
ZAM Sup 13:00 Lumwana Radiants
-
Zanaco -
ZAM Sup 13:00 Lusaka Dynamos
-
ZESCO United -
ZAM Sup 13:00 NAPSA Stars
-
Green Eagles -
ZAM Sup 13:00 Nkwazi
-
Nchanga Rangers -
ZAM Sup 13:00 Power Dynamos
-
Nkana -
ZAM Sup 13:00 Real Nakonde
-
City of Lusaka -
ZAM Sup 13:00 Red Arrows
-
Mufulira Wanderers -
Albania  »»  1st Division 21.10.2017 Shedule
ALB 1st 12:30 Apolonia Fier
-
Shkumbini Peqin -
ALB 1st 12:30 Burreli
-
Besa Kavaje -
ALB 1st 12:30 Egnatia Rrogozhinë
-
Besëlidhja Lezhë -
ALB 1st 12:30 Erzeni Shijak
-
Tërbuni Pukë -
ALB 1st 12:30 Iliria Fushë-Krujë
-
Pogradeci -
ALB 1st 12:30 Kastrioti
-
Korabi Peshkopi -