Results & Fixtures - Europe

time status home score away H-T data
Europe  »»  UEFA Europa League: Group L 19.10.2017 Shedule
EUR Eur 19:05 ft Atalanta
3-1
Apollon Limassol 1-0
EUR Eur 19:05 ft Austria Vienna
1-3
Rijeka 0-2
EUR Eur 19:05 ft Dinamo Kiev
2-2
Young Boys 1-2
EUR Eur 19:05 ft Everton
1-2
Lyon 0-1
EUR Eur 19:05 ft Hoffenheim
3-1
İstanbul B.B. 0-0
EUR Eur 19:05 ft AC Milan
0-0
AEK (Gre) 0-0
EUR Eur 19:05 ft Sheriff Tiraspol
1-1
Lokomotiv Moscow 1-1
EUR Eur 19:05 ft Skenderbeu Korca
0-0
Partizan 0-0
EUR Eur 19:05 ft Braga
0-2
Ludogorets 0-1
EUR Eur 19:05 ft Villarreal
2-2
Slavia Prague 2-2
EUR Eur 19:05 ft Zlin
1-1
FC Copenhagen 1-1
EUR Eur 17:00 ft BATE
1-0
Köln 0-0
EUR Eur 17:00 ft Crvena Zvezda
0-1
Arsenal 0-0
EUR Eur 17:00 ft H. Beer Sheva
1-2
Steaua Bucuresti 0-0
EUR Eur 17:00 ft Konyaspor
0-2
Salzburg 0-1
EUR Eur 17:00 ft Lugano
3-2
Plzen 0-0
EUR Eur 17:00 ft Nice
1-3
Lazio 1-1
EUR Eur 17:00 ft Marseille
2-1
Guimaraes 1-1
EUR Eur 17:00 ft Ostersunds
2-2
Ath Bilbao 0-1
EUR Eur 17:00 ft Vardar
0-6
Real Sociedad 0-3
EUR Eur 17:00 ft Zenit Petersburg
3-1
Rosenborg 1-0
EUR Eur 17:00 ft Zarya
2-1
Hertha Berlin 1-0
EUR Eur 17:00 ft Waregem
1-1
Vitesse 1-1
EUR Eur 15:00 ft FC Astana (Kaz)
4-0
Maccabi Tel Aviv 2-0
Europe  »»  UEFA Champions League 18.10.2017 Shedule
EUR Cha 18:45 ft Anderlecht
0-4
Paris SG 0-2
EUR Cha 18:45 ft Barcelona
3-1
Olympiakos Piraeus 1-0
EUR Cha 18:45 ft Bayern Munich
3-0
Celtic 2-0
EUR Cha 18:45 ft Benfica
0-1
Manchester United 0-0
EUR Cha 18:45 ft Chelsea
3-3
AS Roma 2-1
EUR Cha 18:45 ft CSKA Moscow
0-2
Basel 0-1
EUR Cha 18:45 ft Juventus
2-1
Sporting Lisbon 1-1
EUR Cha 16:00 ft Karabakh Agdam
0-0
Atl. Madrid 0-0
17.10.2017
EUR Cha 18:45 ft APOEL
1-1
Dortmund 0-0
EUR Cha 18:45 ft Feyenoord
1-2
Shakhtar 1-1
EUR Cha 18:45 ft Manchester City
2-1
Napoli 2-0
EUR Cha 18:45 ft Maribor
0-7
Liverpool 0-4
EUR Cha 18:45 ft Monaco
1-2
Besiktas 1-1
EUR Cha 18:45 ft RB Leipzig
3-2
FC Porto 3-2
EUR Cha 18:45 ft Real Madrid
1-1
Tottenham 1-1
EUR Cha 18:45 ft Spartak Moscow
5-1
Sevilla 1-1
Europe  »»  WC Qualification Europe 10.10.2017 Shedule
EUR Wor 18:45 ft Belgium
4-0
Cyprus 1-0
EUR Wor 18:45 ft Estonia
1-2
Bosnia & Herzegovina 0-0
EUR Wor 18:45 ft France
2-1
Belarus 2-1
EUR Wor 18:45 ft Greece
4-0
Gibraltar 1-0
EUR Wor 18:45 ft Hungary
1-0
Faroe Islands 0-0
EUR Wor 18:45 ft Latvia
4-0
Andorra 2-0
EUR Wor 18:45 ft Luxembourg
1-1
Bulgaria 1-0
EUR Wor 18:45 ft Netherlands
2-0
Sweden 2-0
EUR Wor 18:45 ft Portugal
2-0
Switzerland 1-0
09.10.2017
EUR Wor 18:45 ft Albania
0-1
Italy 0-0
EUR Wor 18:45 ft Finland
2-2
Turkey 0-0
EUR Wor 18:45 ft FYR Macedonia
4-0
Liechtenstein 2-0
EUR Wor 18:45 ft Iceland
2-0
Kosovo 1-0
EUR Wor 18:45 ft Israel
0-1
Spain 0-0
EUR Wor 18:45 ft Moldova
0-1
Austria 0-0
EUR Wor 18:45 ft Serbia
1-0
Georgia 0-0
EUR Wor 18:45 ft Ukraine
0-2
Croatia 0-0
EUR Wor 18:45 ft Wales
0-1
Ireland 0-0
08.10.2017
EUR Wor 18:45 ft Czech Republic
5-0
San Marino 3-0
EUR Wor 18:45 ft Germany
5-1
Azerbaijan 1-1
EUR Wor 18:45 ft Norway
1-0
Northern Ireland 0-0
EUR Wor 16:00 ft Denmark
1-1
Romania 0-0
EUR Wor 16:00 ft Kazakhstan
1-1
Armenia 0-1
EUR Wor 16:00 ft Lithuania
0-1
England 0-1
EUR Wor 16:00 ft Poland
4-2
Montenegro 2-0
EUR Wor 16:00 ft Slovakia
3-0
Malta 1-0
EUR Wor 16:00 ft Slovenia
2-2
Scotland 0-1
Europe  »»  EC Qualification 10.07.2016 Shedule
EUR Eur 19:00 aet Portugal
0-0
France 0-0
07.07.2016
EUR Eur 19:00 ft Germany
0-2
France 0-1
06.07.2016
EUR Eur 19:00 ft Portugal
2-0
Wales 0-0
03.07.2016
EUR Eur 19:00 ft France
5-2
Iceland 4-0
02.07.2016
EUR Eur 19:00 pen. Germany
1-1
Italy 0-0
01.07.2016
EUR Eur 19:00 ft Wales
3-1
Belgium 1-1
30.06.2016
EUR Eur 19:00 pen. Poland
1-1
Portugal 1-1
Europe  »»  Tercera Division: Group 9 15.10.2017 Shedule
EUR Eur 16:00 ft Lucena
2-4
Los Barrios -
EUR Eur 16:00 ft Lebrijana
1-0
Recreativo Huelva II -
EUR Eur 16:00 ft Puente Genil
0-0
Arcos CF (Esp) -
EUR Eur 16:00 ft Sanluqueno
1-1
Sevilla III -
EUR Eur 15:00 ft Algeciras (Esp)
2-1
Utrera -
EUR Eur 15:00 ft Xerez
0-0
Ceuta -
EUR Eur 10:00 ft Cádiz II
0-0
Guadalcacín -
EUR Eur 10:00 ft Gerena
1-2
Atlético Espeleño -
EUR Eur 09:30 ft Cabecense
0-0
Castilleja -
EUR Eur 09:30 ft CD Alcalá
0-2
San Roque -
Europe  »»  Japan Football League 07.08.2016 Shedule
EUR Eur 06:00 ft Verspah Oita
0-1
Honda Lock -
18.07.2016
EUR Eur 04:00 ft Nara Club
0-2
Vanraure -
17.07.2016
EUR Eur 06:00 ft MIO Biwako Shiga
1-3
Osaka -
EUR Eur 06:00 ft Ryutsu Keizai Dragons
4-2
Urayasu -
EUR Eur 04:00 ft Reinmeer Aomori
3-0
Okayama II -
16.07.2016
EUR Eur 09:00 ft Yokogawa
1-3
Sony Sendai -
EUR Eur 08:00 ft Honda
2-1
Tochigi Uva -
EUR Eur 08:00 ft Maruyasu Industries
1-1
Azul Claro Numazu -
Europe  »»  Premier League 20.10.2017 Shedule
EUR Eur 11:00 Jehad
-
Karama -
EUR Eur 11:00 Nawaeir
-
Hottin -
EUR Eur 11:00 Teshrin
-
Taliya -
EUR Eur 11:00 Wathbah
-
Majd -
01.01.1970
EUR Eur 00:00 tba Al Ittihad
-
Horriya -
EUR Eur 00:00 tba Wahda
-
Jaish -
EUR Eur 00:00 tba Shorta
-
Al Mohafaza -
18.08.2017
EUR Eur 14:00 ft Al Ittihad
1-2
Majd 0-0
EUR Eur 14:00 ft Al Jazira
1-2
Wahda 0-1
EUR Eur 14:00 ft Hottin
0-3
Nawaeir 0-2
EUR Eur 14:00 ft Jaish
1-1
Wathbah 1-0
EUR Eur 14:00 ft Karama
1-1
Foutoua 0-0
EUR Eur 14:00 ft Shorta
5-2
Horriya 2-2
EUR Eur 14:00 ft Taliya
1-0
Jabala 1-0
EUR Eur 14:00 ft Teshrin
4-1
Al Mohafaza 2-1
Europe  »»  Persha Liga 16.10.2017 Shedule
EUR Eur 15:00 ft Volyn Lutsk
0-1
Komsomolsk 0-0
EUR Eur 12:00 ft Helios
0-0
Desna 0-0
EUR Eur 11:00 ft Sumy
3-2
Cherkasy 1-2
15.10.2017
EUR Eur 13:00 ft Inhulets
1-0
Balkany Zorya 1-0
EUR Eur 13:00 ft Obolon-Brovar K.
0-0
Zhemchuzhyna Odesa 0-0
EUR Eur 12:30 ft Mykolaiv
2-2
Kramatorsk 1-1
EUR Eur 12:00 ft Kremin
1-1
Arsenal Kiev 0-0
EUR Eur 12:00 ft Naftovik-Ukrnafta
2-1
Kolos Kovalivka 1-0
EUR Eur 12:00 ft FC Poltava
1-0
Rukh Vynnyky 0-0
Europe  »»  T & T Pro League 17.10.2017 Shedule
EUR Eur 19:30 ft Club Sando
1-1
W Connection 1-1
EUR Eur 19:30 ft St. Ann's Rangers
2-2
Police 1-0
07.10.2017
EUR Eur 20:00 ft North East Stars
4-0
Defence Force 1-0
EUR Eur 20:00 ft San Juan Jabloteh
1-2
Caledonia AIA 1-0
01.01.1970
EUR Eur 00:00 postp. Point Fortin
-
Central -
Europe  »»  Division 1 11.10.2017 Shedule
EUR Eur 15:45 ft Al Rbeea
1-5
Al-Kawkab -
EUR Eur 15:15 ft Al Mojzel
2-0
Al Ta'ee -
EUR Eur 15:10 ft Al-Shoalah
2-2
Al Qaisoma -
EUR Eur 15:00 ft Al Nahdha
1-0
Al Orubah -
10.10.2017
EUR Eur 15:40 ft Al Wahda
3-1
Dhamk -
EUR Eur 15:00 ft Al Khaleej
2-2
Al Najoom -
EUR Eur 15:00 ft Hajer
0-0
Al Hazm -
EUR Eur 12:40 ft Najran
0-0
Al Watani -
Europe  »»  UEFA Super Cup 08.08.2017 Shedule
EUR Uef 18:45 ft Real Madrid
2-1
Manchester United 1-0
09.08.2016
EUR Uef 18:45 aet Real Madrid
2-2
Sevilla 1-1
11.08.2015
EUR Uef 18:45 aet Barcelona
4-4
Sevilla 3-1
12.08.2014
EUR Uef 18:45 ft Real Madrid
2-0
Sevilla 1-0
30.08.2013
EUR Uef 18:45 pen. Bayern Munich
1-1
Chelsea 0-1
Europe  »»  3. liga: Zapad 18.10.2017 Shedule
EUR Eur 12:30 ft Dubnica
1-0
Gabcikovo 1-0
04.10.2017
EUR Eur 12:30 ft Belusa
3-3
Zlate Moravce-Vrable II 1-0
EUR Eur 12:30 ft Borcice
2-3
Slovan Duslo Šaľa 2-1
27.09.2017
EUR Eur 13:30 ft Nemsova
1-3
Lednicke Rovne 1-2
26.09.2017
EUR Eur 14:00 ft Velke Ludince
0-2
Trnava B -
17.09.2017
EUR Eur 13:30 ft Spartak Banovce nad B.
2-1
Nitra II 1-1
16.09.2017
EUR Eur 13:30 ft Baník Horná Nitra
3-0
Topolcany 1-0
EUR Eur 13:30 ft DAC II
1-0
Galanta 0-0
EUR Eur 13:30 ft MSK Puchov
0-2
Nove Zamky 0-2
Europe  »»  Campionato 15.10.2017 Shedule
EUR Eur 13:00 ft Faetano
1-3
Tre Penne 1-1
EUR Eur 13:00 ft La Fiorita (San)
1-3
Juvenes / Dogana 0-1
EUR Eur 13:00 ft Tre Fiori
3-1
Virtus 1-1
14.10.2017
EUR Eur 13:00 ft Cosmos
0-0
Pennarossa 0-0
EUR Eur 13:00 ft Domagnano
5-1
San Giovanni 3-0
EUR Eur 13:00 ft AC Libertas
0-1
Folgore / Falciano 0-0
EUR Eur 13:00 ft Murata
0-5
Cailungo 0-1
Europe  »»  Copa do Nordeste 25.08.2017 Shedule
EUR Eur 00:00 ft Globo FC
2-0
Fluminense de Feira 1-0
23.08.2017
EUR Eur 00:00 ft CSA
4-0
Parnahyba 2-0
16.08.2017
EUR Eur 23:30 ft Fluminense de Feira
1-1
Globo FC 1-0
EUR Eur 00:00 ft Parnahyba
0-1
CSA 0-1
25.05.2017
EUR Eur 00:45 ft Bahia
1-0
Sport Recife 1-0
18.05.2017
EUR Eur 00:45 ft Sport Recife
1-1
Bahia 0-0
Europe  »»  Divizia A 16.10.2017 Shedule
EUR Eur 12:00 ft Sheriff II
6-0
Sîngerei -
13.10.2017
EUR Eur 12:00 ft Codru Lozova
1-2
Victoria Bardar -
EUR Eur 12:00 ft Iskra
1-3
Grănicerul -
EUR Eur 12:00 ft Real Succes
3-0
Edineţ -
EUR Eur 12:00 ft Saxan II
3-3
Cahul -
EUR Eur 12:00 ft Zimbru II
0-0
Sparta Selemet -
Europe  »»  Euro U19 - Qualification - First Stage 12.11.2013 Shedule
EUR Eur 16:00 Greece U19
-
Albania U19 -
EUR Eur 13:00 Slovakia U19
-
Bulgaria U19 -
21.06.2014
EUR Eur 15:00 ft Croatia U19
2-0
Cyprus U19 1-0
09.05.2014
EUR Eur 13:00 ft Belarus U19
3-2
Scotland U19 2-1
15.10.2013
EUR Eur 15:00 ft Estonia U19
-
Malta U19 -
EUR Eur 15:00 ft Ukraine U19
-
Russia U19 -
EUR Eur 13:00 ft England U19
-
Switzerland U19 -
EUR Eur 13:00 ft Lithuania U19
-
Armenia U19 -
EUR Eur 13:00 ft Poland U19
-
Romania U19 -
EUR Eur 13:00 ft Slovenia U19
-
Andorra U19 -
EUR Eur 12:00 ft Bosnia & Herzegovina U21
-
Ireland U19 -
EUR Eur 12:00 ft France U19
-
Belgium U19 -
EUR Eur 12:00 ft Iceland U19
-
Ireland U19 -
EUR Eur 12:00 ft Sweden U19
-
Azerbaijan U19 -
EUR Eur 11:00 ft Latvia U19
-
Belarus U19 -
EUR Eur 11:00 ft Scotland U19
-
Germany U19 -
Europe  »»  PDL 05.08.2017 Shedule
EUR Eur 19:00 ft Charlotte
2-1
Thunder Bay Chill -
29.07.2017
EUR Eur 23:30 ft Thunder Bay Chill
1-0
Golden State Force -
EUR Eur 23:00 ft Charlotte
3-1
Mississippi Brilla -
25.07.2017
EUR Eur 02:30 ft Fuego
0-2
Golden State Force -
24.07.2017
EUR Eur 00:00 pen. Long Island
1-1
Charlotte -
23.07.2017
EUR Eur 00:00 pen. FC Miami City
0-0
Mississippi Brilla -
22.07.2017
EUR Eur 23:30 ft Menace
0-2
Thunder Bay Chill -
Europe  »»  Premier League 18.10.2017 Shedule
EUR Eur 12:30 Al-Andalus
-
Khaleej Sart -
19.10.2017
EUR Eur 13:00 ft Al-Madina
4-1
Abilashehar -
EUR Eur 13:00 ft Al-Sowaihili
2-0
Al-Sharara -
15.10.2017
EUR Eur 12:30 ft Shabaab al Jabal
0-0
Al-Nasr 0-0
14.10.2017
EUR Eur 12:30 ft Ngom Egdabya
0-3
Al-Tahaddi 0-1
EUR Eur 12:00 ft Al-Tirsana
1-2
Al Shat 0-1
12.10.2017
EUR Eur 13:00 ft Almahalla
0-2
Abilashehar -
EUR Eur 12:30 ft Al Ta'awon
1-3
Al Ahli Benghazi -
11.10.2017
EUR Eur 12:30 ft Al-Anwar
2-1
Al-Najma -
EUR Eur 12:30 ft Darnes
0-1
Al-Hilal -
Europe  »»  Premier League 15.10.2017 Shedule
EUR Eur 13:00 ft Salam Zgharta
0-3
Al Ahed -
EUR Eur 12:30 ft Al-Nabi Shayth
0-1
Tripoli -
14.10.2017
EUR Eur 12:30 ft Al Ansar
0-2
Al Akhaa Al Ahli -
EUR Eur 12:00 ft Al Islah
1-2
Al Nejmeh -
13.10.2017
EUR Eur 18:45 ft Racing
0-2
Safa (Leb) 0-0
EUR Eur 12:30 ft Al Shabab Al Arabi
0-1
Tadamon Sour 0-0
Europe  »»  Super League 28.10.2017 Shedule
EUR Vtb 13:00 Malacca United
-
Kelantan -
EUR Vtb 13:00 Pulau Pinang
-
Selangor -
EUR Vtb 13:00 Sarawak FA
-
PBDKT T-Team -
EUR Vtb 13:00 postp. Kedah
-
Johor FC -
EUR Vtb 13:00 postp. Pahang
-
Perak -
EUR Vtb 13:00 postp. PKNS
-
Felda United -
28.09.2017
EUR Vtb 13:00 ft Felda United
3-2
Johor FC 2-1
27.09.2017
EUR Vtb 13:00 ft Kelantan
0-0
PKNS 0-0
EUR Vtb 13:00 ft Malacca United
2-1
Selangor 2-0
EUR Vtb 13:00 ft PBDKT T-Team
0-1
Pahang 0-0
EUR Vtb 13:00 ft Perak
1-0
Pulau Pinang 1-0
EUR Vtb 12:15 ft Sarawak FA
4-2
Kedah 0-2
Europe  »»  Thai Premier League 14.10.2017 Shedule
EUR Gom 13:00 ft Osotspa
3-2
Siam Navy 1-1
EUR Gom 13:00 ft Ubon UMT
2-3
Pattaya Utd 0-1
EUR Gom 12:00 ft Buriram
5-2
Sukhothai 1-1
EUR Gom 12:00 ft Sisaket
2-7
Bangkok United 2-2
EUR Gom 11:00 ft Bangkok Glass
4-0
BEC Tero Sasana 1-0
EUR Gom 11:00 ft Chiangrai United
3-1
Chonburi 1-1
EUR Gom 11:00 ft Singhtarua
3-1
Nakhon Ratchasima 1-0
EUR Gom 10:45 ft Ratchaburi
4-1
Suphanburi (Tha) 3-1
01.01.1970
EUR Gom 00:00 postp. Muang Thong Utd
-
Thai Honda -
Europe  »»  Topklasse: Sunday 11.11.2017 Shedule
EUR Acr 13:30 postp. Capelle
-
ODIN '59 -
EUR Acr 13:30 postp. SVV Scheveningen
-
ASWH -
16.09.2017
EUR Acr 14:00 ft Jong FC Twente
3-2
ONS Sneek 2-0
EUR Acr 13:00 ft Groningen II
5-1
ACV 3-0
EUR Acr 13:00 ft Quick Boys
2-3
Almere City II 0-2
EUR Acr 12:30 ft Ermelo
5-0
Magreb '90 3-0
EUR Acr 12:30 ft Harkemase Boys
0-2
Spakenburg 0-2
EUR Acr 12:30 ft Spijkenisse
0-3
VVOG 0-2
EUR Acr 12:30 ft Volendam II
1-1
DOVO 1-0
Europe  »»  Uefa Youth League - Group Stage 06.11.2013 Shedule
EUR Uef 13:30 Paris SG U19
-
Anderlecht U19 -
EUR Uef 09:00 Zenit Petersburg U19
-
FC Porto U19 -
22.10.2013
EUR Uef 12:00 ft Schalke U19 (Ger)
-
Chelsea U19 -
EUR Uef 10:00 ft FC Porto U19
-
Zenit Petersburg U19 -
EUR Uef 09:00 ft Austria Vienna U19
-
Atl. Madrid U19 -
02.10.2013
EUR Uef 18:00 ft Arsenal U19
-
Napoli U19 -
Europe  »»  USL Pro 15.10.2017 Shedule
EUR Eur 22:00 ft OKC Energy
3-1
Seattle Sounders II 1-0
EUR Eur 19:00 ft Bethlehem Steel
1-1
St. Louis Lions 1-1
EUR Eur 02:30 ft Arizona United
4-1
Portland U23 2-0
EUR Eur 02:00 ft Reno 1868
2-2
Sacramento Republic 1-1
EUR Eur 01:00 ft Real Monarchs
2-1
LA Galaxy II 2-1
EUR Eur 00:30 ft San Antonio
3-1
Rio Grande Valley 2-0
EUR Eur 00:00 ft Tulsa Roughnecks
2-4
Colorado Springs 2-2
14.10.2017
EUR Eur 23:30 ft Louisville City
3-1
Richmond Kickers 1-1
EUR Eur 23:30 ft Toronto II
3-4
Cincinnati 2-1
EUR Eur 23:00 ft Charlotte Independence
0-1
Charleston 0-1
EUR Eur 23:00 ft Pittsburgh
1-1
Ottawa Fury 0-1
EUR Eur 22:05 ft Rochester Rhinos
2-1
New York RB II 1-1
EUR Eur 02:00 ft Whitecaps FC II
3-4
Los Angeles Blues 2-1